אולי הגיע הזמן שנשכח את הצרות ופשוט נהנה מלצחוק? הופעות סטנדאפ ישראלי הן הפתרון המושלם להתמודדות עם החיים בישראל

בישראל כמו בישראל המציאות מכתיבה לנו את קצב החיים, בשנים האחרונות אנו נעים מבחירות לבחירות, מתמודדים עם יוקר מחיה שנמצא בעלייה ומנסים להתאים את עצמנו לקצב החיים המשוגע. בתוך המציאות היומיומית אנחנו זקוקים לאוויר לנשימה ואין ספק שהופעת סטנד אפ היא הפתרון הכי טוב כדי להינות ופשוט לצחוק.

ומה אתם עושים בזמן החופשי שלכם?

כולנו חיים במציאות מטורפת, איזון בין חיים לעבודה השתבש כבר לפני שנים ולעיתים כל מה שאנחנו צריכים זה למצוא את פסק הזמן המתאים כדי להטעין מצברים. כשאנחנו מנסים להתאים את עצמנו למציאות החיים, החל מניהול חיי משפחה וכלה מעמידה במשימות של העבודה אנחנו משתתפים במרוץ עכברים בכל יום מחדש. הפתרון הטוב ביותר הוא ערב חופשי עם בן או בת הזוג, או לצד החברות או החברים, ערב שבו נוכל למלא את המצברים ויש לכם לא מעט אפשרויות כגון מסעדה, סרט, הצגה ועוד. אבל אם להיות כנים יש בחירה מועדפת עבור מרבית הישראלים והיא ללא ספק הופעת סטנדאפ שיכולה לקחת אותנו למסע מטורף של צחוק על כל הדברים שאנו חווים ביומיום כאן בישראל.

הופעות סטנדאפ ישראלי

תחילת סצנת הסטנדאפ הישראלי יכולה להיות מיוחסת לשנות השישים והשבעים, אז עלו על הבמה אמנים ישראלים במופעי יחיד שהיו כתובים מראש ולא כללו אלתורים. הפריחה הגדולה של הסטנדאפ הישראלי הגיעה בשנות השמונים כאשר שמואל וילוז'ני פתח מועדון בתל אביב ובכל ערב העלה על הבמה אמנים צעירים למופעים מאולתרים שבמסגרתם הקהל היה זה שקבע אם יישארו על הבמה או לא. אמנים אלה נדרשו לקחת נושאים שכולנו מכירים מחיי היומיום ולשתף אותם עם הקהל בצורה סאטירית, זאת לצד אלתורים רבים שנעשו על הבמה אל מול הקהל וגררו צחוקים מתגלגלים שאפשרו לאותם אמנים להמשיך ולהופיע. על הבמות האלה החלה לפרוח סצנת הסטנדאפ והכוכבים שכולנו מכירים כיום עשו עליהם את צעדיהם הראשונים.

איפה מופיעים הכוכבים הגדולים?

בשנים האחרונות בולטים שונה של כוכבי סטנדאפ ישראלים רבים, אם בעבר נדרשנו להגיע לתל אביב כדי להינות מההופעות הגדולות כיום אנו יכולים לראות אותם כמעט ברחבי כל ישראל במסגרת סיבוב הופעות. בצפון למשל מהווה בית נגלר את הבית של מופעי הסטנדאפ וכל מי שמתגורר באזור חיפה וצפונה יודע שזה המקום שחובה לשריין בו כרטיס בשעה שאחד מהאמנים המובילים מגיע לסביבה, כי ביננו מה יכול להיות יותר מהנה מהופעת סטנדאפ טובה ומצחיקה. באזור המרכז אין ספק שהבחירה הנכונה היא במועדון הקומדי בר, אשר בו תוכלו לפגוש את כל אמני הסטנדאפ המובילים לצד אמנים חדשים שזוכים לקבל את ההזדמנות הראשונה שלהם על במת המועדון.

הופעת הסטנדאפ שאתם חייבים לראות

אחת ההופעות המבוקשות ביותר בישראל היא ההופעה של יוחאי ספונדר, אמן הסטנדאפ הישראלי שכבש את הבמות בישראל ובארצות הברית עם מופעים שנוגעים בכל אחד מאיתנו. ליוחאי ספונדר מופע סטנדאפ שונה ומיוחד אשר גורם לנו להתמודד עם כל הצרות ומה שמעיק עלינו בישראל אבל עם הרבה צחוק והומור. הדרך הארוכה שעשה ספונדר משנת 2005 הפכה אותו לאחר האמנים המובילים עם הופעות רבות בישראל, בארצות הברית ואפילו בתוכניות בטלוויזיה האמריקאית. כעת יש לכם הזדמנות לפגוש את יוחאי במופע החדש בין אם תרצו לעשות זאת בבית נגלר בחיפה או בקומדי בר בתל אביב.

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

ואולי כל מה שאנחנו צריכים עכשיו זה סטנדאפ עם אסף יצחקי ללא צנזורות?

מה באמת אתם צריכים כרגע? נדמה שלפתוח את מהדורות החדשות בחודשים האחרונים הפך עבור מרבית …