אופוזיציה בועטת

אין הרבה חברי מועצה שמוכנים להקריב את יוקרתם למען התושבים, אבל יש כמה כאלה שילכו עם העקרונות שלהם עד הסוף ולא יוותרו, גם אם יציעו להם תפקיד בקואליציה. נעים להכיר

קרית אתא: אופוזיציה היא חלק בלתי נפרד מהדמוקרטיה

הילה שלם. צילום: דורון גולן

שם: הילה רובין-שלם.

גיל: 33.

מקום מגורים: קרית אתא.

סיעה: הילה שלם והתושבים, שלושה מנדטים במועצת העיר.

תפקיד: יו"ר האופוזיציה ויו"ר הסיעה, בהתנדבות.

תפקיד האופוזיציונר: "אופוזיציה היא חלק בלתי נפרד מהרעיון הדמוקרטי, כזכות הבסיסית לחופש הביטוי גם של עמדות המנוגדות לראש העיר. אנו כאופוזיציה נייצג את התושבים ואת התהליכים אשר הדרושים כדי לקדם את עירנו. אנו כאן כדי לפקח ולבקר על פעולות העירייה, אנו כאן כדי לייצג את רצון התושבים ולהגן על מיעוטים, לייצג אינטרסים שונים מאלה של ראש העיר על פי רצון וצרכי התושבים, ליצור שקיפות ולשמש כצינור להעברת מידע ולאפשר שיח פתוח ודמוקרטי. וכמובן לקדם ולעודד עשייה חיונית לפיתוח העיר".

על מה תילחמי בקדנציה הזו? "אנחנו מאמינים שתושבים יודעים הכי טוב מה הם צריכים לכן צריך להקשיב להם וליישם. אנחנו נילחם על שקיפות ושיתוף ציבור, פיתוח העיר והסביבה, איכות החיים וקידום החינוך. נעשה את כל הדרוש כדי ליצור שינוי משמעותי בקרית אתא ולהפוך את קרית אתא לעיר של איכות חיים".

קרית ביאליק: לפעול בכל פלטפורמה

יוסי ברבי
צילום: דורון גולן

שם: יוסי ברבי.

גיל: 59.

מקום מגורים: קרית ביאליק.

סיעה: התנועה החברתית.

תפקידים: יו"ר ועדת ביקורת ויו"ר האופוזיציה.

תפקיד האופוזיציונר: "כאופוזיציונר אפעל למען תושבי העיר בכל מדיה ופלטפורמה. לגבי עתיד הסיעה החברתית לקדנציה הבאה והתמודדויות נוספו , הכל יישקל בהמשך".

על מה תילחם בקדנציה הזו? "כיו"ר ועדת ביקורת ויו"ר האופוזיציה אפעל לביטול תאגיד המים והעברת הפעילות לרבות העובדים לרשות המקומית. לשיפור רמת השירות לתושב בכל התחומים בפרט בניקיון ותברואה, להגדלת תקציב החינוך, הוצאת תקציב אורט קרית ביאליק שעומד על סך 47 מיליון שקלים, מתוך התקציב השוטף של העירייה. אפכל לקידום חניה חינם לתושבי העיר קרית ביאליק, להקפאת התייקרות צו הארנונה והוזלתו ולשיפור התשתיות העירוניות, כבישים, מדרכות, ביוב ומים".

קרית ביאליק: ערכים חברתיים מנצחים

יעקב בוחבוט
צילום: דורון גולן

שם: יעקב בוחבוט.

גיל: 67.

מקום מגורים: קרית ביאליק. 

תפקיד האופוזיציונר: תפקיד האופוזיציה חשוב עבור הדמוקרטיה למנוע החלטות שפוגעות באוכלוסיות מסוימות ובכלל. כמו כן יש מי ששואל את השאלות לעומק וקשות על מנת לשמור על מינהל תקין, סוג של המתריע ושומר הסף. על מנת להביא לסדר היום הציבורי סוגיות שאינן עולות בדיונים בישיבות מועצת העיר, וחברי הקואליציה מצביעים על אוטומט יחד עם ראש העיר, כשיש אופוזיציה, קיימת בחינה של החלטות בצורה נטולת אינטרסים ממקום נקי לחלוטין. חשוב וחיוני שתהיה אופוזיציה בכל רשות תקינה ונורמטיבית.

 על מה תילחם בקדנציה הזו? בתוקף היותי חבר אופוזיציה תושבים פונים אלי ומתריעים על מחדלים או נושאים שאינם בסדר היום העירוני ואני מביא את הקולות לדיונים בישיבות מועצת עיר, כדוגמת הורדת מחירי הארנונה, דוחות החנייה והבעיות סביב החנייה בשכונות צפופות, כמו גבעת הרקפות, רחוב דן, קרן היסוד ועוד. בקדנציה זו אלחם על התפישה החברתית שלי לצדק חלוקתי, אביא את נושא קידום הצעירים בגילאי 18-35 לקדמת הבמה, 

נושא הפנאי למשפחות צעירות חשוב וחיוני לבניית קהילה תוססת ומשפיעה. נושא הנוער הקמת מתחמי נוער ייחודיים. בנושא הגיל השלישי אטפל בנושא הקמת מועדונים מותאמים ורלוונטיים במעטפת של שירותים נלווים, שהמועדון יהיה הבית השני שלהם. הקמת בית ספר פסיכומטרי בבתי הספר התיכוניים בחינם, הקמת מרכז למידה למתן מענה בשיעורי עזר לכל מי שזקוק. בעתיד אני מקווה להצליח ליישם את השירותים החברתיים למען הקהילה בעיר בה נולדו ילדי, לתת תקווה עתיד טוב יותר, בדגש על רווחה, תעסוקה וחמלה כלפי התושבים. אני הולך עם האמת שלי עד הסוף, כי ערכים חברתיים מנצחים.

קרית מוצקין: שליחות ציבורית מהמעלה הראשונה

ציקי אבישר
צילום: דורון גולן

שם: צבי (ציקי) אבישר.

גיל: 40.

מקום מגורים: קרית מוצקין.

סיעה: רוח חדשה במוצקין.

תפקידים: יו"ר סיעת "רוח חדשה במוצקין" ויו"ר האופוזיציה, יו"ר ועדת הביקורת העירונית, חבר דירקטוריון הקומפוסט, חבר בוועדות החינוך, הכספים, המכרזים.

תפקיד האופוזיציונר: "שליחות ציבורית מן המעלה הראשונה ומבחן חשוב לכל מי שרוצה להיות ראש עיר".

על מה תילחם בקדנציה הזו? "על כל הנושאים שמעצבים את חיי תושבינו בעיר הזאת ומעל הכול, להשיב לתושבי מוצקין את האמון בשלטון המקומי ובנבחרי הציבור שלהם. אנחנו עובדים לפי אותה תכנית מלפני שלוש שנים, שמטרתה להביא לקרית מוצקין הנהגה שלטונית חדשה. אני לא מאמין בקיצורי דרך במסעי לראשות העיר".

קרית חיים: מוקד חזק של תמיכה בסדר היום

מוטי בליצבלאו
צילום: אלדד צלמים

שם: מוטי בליצבלאו

גיל: 69.

מקום מגורים: קרית חיים.

סיעה: הירוקים של חיפה.

תפקיד האופוזיציונר: "למרות שבקואליציה אפשר להשפיע יותר וכביכול להיות במרכז העניינים, כאופוזיציונר אתה לא כבול להסכמים קואליציוניים כאלו ואחרים, אני בתור אופוזיציונר יכול להביע כיום באופן חופשי את עמדותיי ודעותיי ללא פשרות באמצעות הכלים שעומדים לרשותי, הצעות לסדר ושאילתות".

על מה תילחם בקדנציה הקרובה: "שינוי בסדר העדיפויות של העירייה, שינוי מדיניות תמ"א 38, תכנון ושיקום קרית חיים, הגדלת מקומות העבודה לצעירים. בעתיד אני מתכוון להגביר את התמיכה בתנועה שתשמש כוח אלקטוראלי ירוק אמיתי, במפלגות המבינות שאיכות סביבה קיימות אנרגיות מתחלפות זה העתיד. ברמה המקומית, הוברר בבחירות הללו כי יש בחיפה מוקד חזק של תמיכה בסדר היום שלנו, חיזוק הכוח והגדלתו, ולהכניס מועמד משלנו לראשות העיר".

חיפה: נילחם בעיקר על נושא זיהום האוויר במפרץ חיפה

אביהו האן
צילום: עצמי

שם: אביהו האן.

גיל: 62.

מקום מגורים: מרכז הכרמל, חיפה.

סיעה: הירוקים של חיפה.

תפקיד האופוזיציונר: "לתת שירות לתושבי העיר שלא מקבלים פתרונות מהמערכת העירונית, לייצר תוכניות שנדרשות לעיר שכרגע ההנהגה הנוכחית לא מספקת אותן ולהיות הגוש שמבקר באופן שוטף את המערכת כדי שהיא תתפקד כמו שצריך".

על מה תילחם בקדנציה הקרובה: "אנו נילחם בעיקר על נושא זיהום האוויר במפרץ חיפה, כדי לייצר מציאות אחרת לתושבי האזור. אני דוגל בלעשות צעדים מעשיים בנושא, שלא ניראה כרגע שזה בלב האג'נדה של ראש העיר המכהנת. נטפל בשכונות ובתשתיות שלהן, שכרגע חוות הזנחה, בנוסף, נילחם כדי לייצר תעסוקה נוספת לצעירים, אנו רואים את נטישת הצעירים ונפעל לקדם תכניות שיגרמו להם לרצות להישאר כאן: הן מבחינת תעסוקה והן מבחינת חינוך. בקדנציה הנוכחית הכפלנו את כוחנו במועצת העיר, אמנם אנו סיעה אופוזיציונרית, אבל גם מתוך בחירה. לא רואים עין בעין את הנושאים שראש העיר מנסה לקדם, פועלת במנותק לחלוטין ממה שתושבי העיר מצפים ממנה. אפשר להגיד שאנו בונים את התשתית כדי להחליף את ראש העיר בבחירות הקרובות בנציג מטעמנו".

קרית ים: להוות ביקורת על העירייה

שלומי טל
צילום: יח"צ

שם: שלומי טל.

גיל: 57.

סיעה: כולנו.

תפקיד האופוזיציונר: "להוות ביקורת על העירייה, ישנה קואליציה רחבה שדואגת לנטרל ולא סופרת כל כך את האופוזיציה, אבל מנסים להעלות ולתת במה, בדמות הצעות לסדר ושאילתות, לנושאים שמטרידים את התושבים" .

על מה תילחם בקדנציה הקרובה: "לי אישית חשובים יותר הנושאים שקשורים באיכות הסביבה, החינוך והנוער בקריה. בעתיד אני מתכוון להמשיך לתת מעצמי למען התושבים, ובעזרתם להמשיך ולהגיע למקום שאני ראוי שלו, כמובן אם הציבור ירצה, יבחר ויאמין בדרך שלי".

השתתף בהכנת הכתבה: אבירם פישר

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *