אורי ירון הלך לעולמו

יקיר מכבי חיפה, מי שכיהן כיו"ר מחלקת האתלטיקה של אגודת מכבי חיפה ושימש כהיסטוריון של מכבי חיפה כרמל נפטר הלילה. ראשי אגודת הספורט ספדו לעיתונאי הספורט הוותיק

עיתונאי הספורט הוותיק אורי ירון, מי שכיהן כיו"ר מחלקת האתלטיקה של אגודת מכבי חיפה במשך עשרות שנים, הלך לעולמו. ירון היה עמוד התווך של המחלקה וזה שהצעיד אותה קדימה להיות אחת ממחלקות האתלטיקה הטובות בארץ. היה פעיל קבוע בישיבות ההנהלה של האגודה, פעל רבות מול עיריית חיפה על מנת לשפר ולהוביל את מחלקת האתלטיקה, וכל זאת בהתנדבות מלאה. אביו, מרדכי ימפולסקי, היה מהאבות המייסדים של האגודה ואחד מיושבי הראש הראשונים שלה.

יקיר מכבי חיפה. ירון ז"ל
צילום: מכבי חיפה

בשנת 2008 קיבל ירון את התואר "יקיר מכבי חיפה". בשנת 2017 סיים את תפקידו כיו"ר מחלקת האתלטיקה ובאותה השנה קיבל תואר עמית כבוד מטעם איגוד האתלטיקה הישראלי, על פועלו בענף בכלל ובמכבי חיפה בפרט. שנה לאחר מכן קיבל את אות הכבוד מטעם התאחדות האתלטיקה האירופית.

בנוסף שימש ירון כהיסטוריון של אגודת מכבי חיפה כרמל וכתב את הספר "יובל 90 למכבי חיפה", עליו עמל במשך שנים רבות.

מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל, רועי שווץ: "אנחנו מרכינים ראש ועצובים עם לכתו של אורי ירון, יקיר מכבי חיפה, שהקדיש את מרבית שנותיו לאגודה ולספורט. אורי היה יו"ר מחלקת האתלטיקה במשך עשרות שנים ובמסגרת תפקידו הפך את המחלקה לאחת המחלקות הטובות בארץ. אנחנו משתתפים בצערה של משפחת ירון".

יו"ר מחלקת הכדורגל בעבר וחבר הנהלת מכבי חיפה כרמל כיום, בני ברנשטוק: "אורי היה מוערך מאוד בעיר חיפה, באגודות הספורט השונות ובעיתונות. מכבי חיפה הייתה כל כולו. היה לי הכבוד לשתף איתו פעולה. אורי היה ירוק בכל רמ"ח איבריו. זו אבידה קשה מאוד לספורט הישראלי, למחלקת האתלטיקה ולמכבי חיפה".

דובר מועדון כדורגל מכבי חיפה, דודו בזק: ״ מועדון הכדורגל מכבי חיפה מרכין ראש עם היוודע דבר מותו של העיתונאי הותיק, אורי ירון. אורי, מעיתונאי הספורט הותיקים, המעורכים והבולטים שסיקרו את מכבי חיפה בפרט והספורט בכלל, שימש אף כמנהל מחלקת האתלטיקה של אגודת מכבי חיפה. תחסר לנו מאוד אורי, יהי זכרך ברוך״.

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *