"עזרו לי שלא אחזור שוב לגור ברחוב"

לפני חצי שנה השתנו חייו של בני ללא היכר. הוא הורחק מביתו, הסתכסך עם משפחתו ומצא את עצמו ישן בהוסטל לדרי רחוב. אחרי חודש וחצי של אשפוז בבית החולים רמב"ם, אין לו לאן לחזור והוא מבקש את עזרתכם

בני (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת) בן 43 מקרית חיים עבר הרבה בחייו, אך דבר לא הכין אותו לכך שיאלץ למצוא את עצמו ללא קורת גג. בקרוב הוא ישתחרר מהמחלקה הפנימית בבית החולים רמב"ם בחיפה, בה היה מאושפז בחודש וחצי האחרון וכרגע אין לו בית לחזור אליו. כיום, כל הציוד האישי שלו נמצא ברכב מושבת, ללא טסט או ביטוח ושם הוא ייאלץ לישון, בהיעדר סידור אחר עבורו. "אשמח לכל עזרה", הוא אומר השבוע מבית החולים רמב"ם.
עד לפני כחצי שנה הוא התגורר עם אישתו ובתם התינוקת בת שנה וחצי בקרית חיים, אך סכסוך בין בני הזוג הוביל למעצרו, לחקירה במשטרה וצו הרחקה שהוצא נגדו.

לדבריו, לאחר ששוחר מהחקירה המשטרתית התגורר אצל אחיו, שלאחר ארבעה וחצי חודשים החליט לגרשו. "הוא אמר לי, שאם אני מנסה לעשות שלום בית עם האישה שגירשה אותי מהבית, מבחינתו שאגור ברחוב״, סיפר בני.

עזרו לי. בני
צילום: עצמי

לאחר שניסיונותיו לייצר שלום בית כשלו, הוא נאלץ לישון לילה אחד במקום עבודתו בעיריית חיפה. בלילה שלאחריו עזרו לו חבריו לעבודה לגור בהוסטל בחיפה. "נאלצתי לישון בהוסטל לדרי רחוב, נרקומנים ועבריינים, שמה לי ולהם", הוא אומר בעצב.
ברווחה סייעו למצוא לו דירה בעלות של 1500 שקלים בחודש, לא כולל עלויות נוספות של מיסים מסתכמים ב-500 שקלים נוספים. בעקבות ימי האשפוז הרבים, לא שולמה לו משכורת מלאה, ומה ששולם לו, עוקל בעקבות אי תשלום מזונות וחובות שהצטברו. בני מצא את עצמו ישן ברכבו, שמושבת וחונה באחד מהחניונים העירוניים בחיפה, כשברכב, לצדו נמצא גם כל הציוד האישי שלו.

לפני כחודשיים אושפז בני במחלקה הפנימית בבית החולים רמב"ם, לאחר שחלה החמרה במחלת האסטמה הכרונית שהוא סובל ממנה מגיל צעיר. בנוסף, הוא מתמודדת עם סכרת מסוג 2 והזרקות אינסולין איתן הוא מתמודד שנים.

"אין לי איפה לגור", אומר בני שצפוי להשתחרר מבית החולים. "אין לי את הכסף לשלם לבעל הדירה על הארנונה, החשמל והמים, ואחזור שוב לגור ברחוב. אני מקווה שמישהו יוכל לעזור לי בתקופה הקשה הזו, עד שאתאזן כלכלית, רק שלא אמצא את עצמי שוב גר עם מחוסרי דיור".

האח מסר בתגובה: לא הוצאתי אותו מהבית בגלל שחזר לאשתו, הוא יצא מהבית שלי בגלל שקרים. צריך לתפוס את האדם הזה פעם בחיים ולנער אותו, שיצא לעבוד וידאג לעצמו. אנחנו אוהבים אותו, אבל צריך לתת לו פעם אחת לתמיד להתמודד עם הבעיות שלו".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. רשמתם את שמו האמיתי של בני (ברק) בכתבה
    לפני כחודשיים אושפז ברק במחלקה הפנימית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *