נחצה קו אדום: איומים על חיי סנגורו של השוטר היורה

סניגורו של השוטר היורה הגיש תלונה במשטרה על איומים נגדו, לטענתו, הוא אוים בטלפון הסלולרי, כונה "סנגורו של רוצח" והמאיימים הבטיחו לו שזמנו קצוב

עליית מדרגה נוספת במערכת היחסים המתוחה סביב חקירת מותו של סלומון טקה מקרית חיים, שנהרג מירי של שוטר ביום ראשון שעבר. עו"ד יאיר נדשי, המייצג את השוטר, קיבל איומים על חייו ותלונה על כך הוגשה לתחנת משטרת חיפה.

איומים על חייו של עו"ד יאיר נדשי
צילום: מסך

האיומים הגיעו ביום שלישי בלילה ולאחר מכן מסר עו"ד נדשי: "הלילה נחצו כל הקווים האדומים עת הושמעו איומים על חיי באמצעות הטלפון הנייד והובטח לי שזמני קצוב וזאת לאחר שכוניתי 'סנגורו של הרוצח' ו'מסייע בידי עוברי עבירה'. זו היא אך טעימה קטנה ממה שעובר על מרשי ומשפחתו בימים אלה ויש בכך כדי להאיר במקצת את הסיטואציה בפניה עמד מרשי בעת ששהה בחיק משפחתו בעת שנאלץ בלית ברירה לגונן על חייו וחיי משפחתו.  אבקש לפנות לכל גורם בעל השפעה בבקשה לעצור את ההסתה הפרועה לפני שיהיה מאוחר מידי".

יצויין כי מאז מותו של סולומון טקה, מופצים ברשתות החברתיות איומים על חייו של השוטר החשוד בירי ועל חיי משפחתו. האיומים נעים החל מקריאה לפגוע ברכושו ועד לפגיעה פיסית בחייו. המשטרה הציבה שמירה על השוטר ובני משפחתו ששוהים בדירת מסתור במרכז הארץ.

ובתוך כך, כמה עשרות מבני העדה האתיופית הפגינו אתמול בלילה, שלישי, מול תחנת משטרת זבולון בהתארגנות ספונטית כשחלקם לובשים חולצות עליהן כתוב "כולנו סולומון טקה". כוחות משרה פיזרו את המפגינים ומנעו את הגעתם לצומת קרית אתא שאותו הם ביקשו לחסום.

היום בערב תתקיים בקרית חיים עצרת לזכרו של טקה ובמשטרה נערכים למצב שבו העצרת תצא משליטה ותהפוך לאלימה. ברחבי הארץ הועלתה הכוננות ביחידות המשטרה השונות. "משטרת ישראל נערכת לקראת קיומן של מחאות וקוראת למפגינים לשמור על החוק והסדר. כן למחאה לא לאלימות" נמסר מהמשטרה.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, מסר: ״שוטרי משטרת ישראל נדרשים לפעול לא פעם בתנאי קיצון ולעיתים הם נדרשים להתמודד עם מצבים מורכבים, להפעיל שיקול דעת מהיר ולקבל החלטות כבדות משקל. מחובתנו לזכור כי לכל אזרח ולכל שוטר עומדת חזקת החפות, עד שיוכח אחרת בדין גם באירוע מצער וטראגי זה. משטרת ישראל היא משטרה של החברה הישראלית כולה. עשינו ונעשה הכל על מנת להדק את הקשר עם בני הקהילה האתיופית ויש לנו עוד הרבה מה לעשות בתחום זה״.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *