אייל הלטמן – הדרבי החיפאי

ללא ספק בשנים האחרונות ההגמוניה בעיר אדומה, הפועל עם ידה על העליונה במשחקי הדרבי האחרונים. אוהדי הפועל מסתובבים עם חזה מתוח וסמל הדולפין הפך מותג חזק. חיים סילבס יהיה שמח להמשיך את המסורת הזו, יתרה מזו ניצחון בדרבי ופתיחת עונה עם 6 נק' ומאה אחוזי הצלחה יהוו עבורו פתיחה חלומית.
מנגד, מרקו בלבול אמנם לא הפסיד דרבי אבל זה מעולם לא היה הרצון של מכבי חיפה, לא להפסיד ההפך הוא הנכון לנצח בכל משחק, בכל מגרש, בכל מסגרת ונגד כל יריבה באשר היא. על מנת שהירוקים ינצחו את הדרבי מרקו בלבול צריך לגלות תעוזה ולוותר על שיטת 3 הבלמים בכדי להוסיף עוד קשר למרכז השדה או להוסיף עוד שחקן כנף בעל אוריינטציה התקפית. לעומת זאת, אם האדומים רוצים לנצח הם חייבים לשחק עם 3 חלוצים ולא לפחד ליזום מעברים מהירים כדי לנסות להביך את החלק האחורי של מכבי חיפה.
הייתי במשחק נגד רעננה, ראיתי רוח חדשה, הקהל מלא אופטימיות, ההתקפה אחת הטובות שהיו למכבי חיפה בשנים האחרונות וקבוצה שמאמינה בעצמה וחוזרת מפיגור פעמיים לניצחון! בצד האדום, פסימיות, ניצחון דחוק נגד כפר סבא, יחד עם זאת 3 נק' חשובות ובאים בגאווה לדרבי וכידוע, לדרבי חוקים משלו!
אני חושב שהדרבי הזה יהיה ירוק חזק! הכלים ההתקפיים של מכבי חזקים יותר מהכלים ההגנתיים של הפועל! אם מכבי כבשו 4 פעמים נגד עשרה שחקנים לפני הכדור של רעננה ועוד הגיעו לארבעה מצבים לפחות של הבקעת שער, להגנת הפועל יהיה קשה מאוד לעצור את ההתקפה הירוקה, גם אם הפועל תפתח עם קו 5 בהגנה אני לא רואה אותה מצליחה לעצור את ההתקפה הירוקה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

המגן השמאלי פייר קורנו חתם במכבי חיפה

מכבי חיפה קרובה להשלמת הסגל, בדיוק על פי התכניות המקצועיות של המאמן ברק בכר, כאשר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *