איך להתכונן לראיון עבודה?

גם אם יש לכם רזומה מרשים וקורות חיים אשר נוסחו בקפידה, אם לא תגיעו מוכנים לראיון עבודה, אתם עלולים להפסיד את המשרה!
זה אומנם נכון שאם אתם בוגרי תואר שני במנהל עסקים ויש לכם ניסיון של שנים באחד ממוסדות הכי נחשבים בתחום עיסוקכם זה יכול להרשים את המגייסים – אבל, אם תאחרו לריאיון העבודה, תענו בצורה קצרה ומזלזלת והטלפון שלכם יצלצל במהלך ריאיון העבודה, כאמור, הסיכוי שתתקבלו למשרה יהיה נמוך עד אפסי..
אז בכדי שתמנעו מטעויות מיותרות, להלן מספר טיפים אשר יישומם יאפשר לכם להגיע מוכנים לראיון העבודה:

טפחו את עצמכם לפני הריאיון עבודה
קיימת חשיבות גבוהה להיות במיטבכם לכל אורך הריאיון – ובכדי להיראות במיטבכם עליכם להיראות הכי טוב שאתם רק יכולים. ראשית כל, קיימת חשיבות גבוהה להתלבש על פי קוד הלבוש המתבקש. יש לשים דגש על התסרוקת, על היגיינה ועל אסתטיקה. גם לריח טוב יכולה להיות השפעה חיובית – אבל חשוב כמובן לא להגזים.

הקפידו להגיע בזמן
ולהגיע בזמן הכוונה היא להיות שם עשר דקות לפני תחילת הריאיון.
חשוב שתעשו כל שביכולתכם בשביל לא לאחר – יחד עם זאת עלולים להיות מקרים בלתי מתוכננים, כמו פקקים לא צפויים וכיוצא בזה – אם אתם רואים שמסיבה כזאת או אחרת אתם הולכים לאחר, חשוב שתתקשרו להודיע.

דאגו להגיע מוכנים לראיון
נסו לאסוף כמה שיותר פרטים מקדימים על אותו מקום עבודה ועל המשרה – הידע שלכם יכול להוסיף לכם נקודות חיוביות.
כאשר מדברים על להגיע מוכנים, חשוב גם לבוא עם מכתבי המלצה עם עותקים נוספים של קורות החיים ועם כל מסמך אחר אותו נדרשתם או שאתם עלולים להידרש להביא לריאיון.

החשיבות של שפת הגוף
לשפת הגוף יש השפעה רבה עם הרושם הראשוני – וישנם לא מעט מקרים בהם התנועות נעשות בלי שליטה או בחירה.
במהלך הריאיון העבודה, ההמלצה היא להיות מודעים לשפת הגוף, להקפיד על זקיפות, להישיר מבט, להקפיד לא לשלב ידיים ועוד..

היו ערניים וקשובים
קיימת חשיבות גבוהה להקשיב למראיין, לשים לב לשאלות שלו ולענות עליהן בצורה עניינית ותוך הקפדה על שפה רהוטה וברורה.

אל תנסו להיות אנשים אחרים
כל אדם הוא ייחודים וכך גם אתם ולכן, במהלך ריאיון העבודה חשוב שתדאגו להיות אתם ולא תנסו להיות מישהו אחר או לצאת מהכלים על מנת להתחבב על המראיין. היו רגועים ובטוחים בעצמכם, כאשר תחושת השלמות והשלווה עם עצמכם תעבור למראיין ובכוחה להעלות את הסיכויים שלכם להתקבל לאותו מקום עבודה ולאותה משרה.

אל תשקרו
לפעמים זה יכול להרגיש כמעט "טבעי" להגזים או לשקר למראיין בכדי להעניק לו תשובות, אשר נראה לכם שיהיו כאלו שהוא ירצה לשמוע. כתגובה לתשובות שלכם, המראיין יכול להעלות שאלות נוספות ולשים אתכם במצבים מביכים בהם תרגישו "מותקלים" ולא תדעו איך לצאת מאותו מעגל שקרים שנכנסתם אליו. לכן, עדיף להיות ישרים.

היו חיוביים
הגיעו לריאיון עבודה עם גישה חיובית ואופטימית – ברגע שתשדרו אותה החוצה היא יכולה להגיע גם אל המראיין ולהגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל לאותה המשרה.

ברגע שתגיעו מוכנים לראיון עבודה, הסיכויים שלכם להתקבל למשרה יעלו במידה רבה. גם אם אתם לא בטוחים שזאת עבודת החלומות שלכם, עדיין חשוב שתעשו את המקסימום בכדי להותיר רושם טוב על המראיין – דבר אשר יכול לתרום את הביטחון שלכם ולסייע לכם גם בראיונות עתידיים ומעבר לכך, בריאיון תוכלו לשמוע פרטים נוספים על המשרה , מה שיכול להעלות את מידת הרצון שלכם להתקבל למשרה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *