איך לצבוע את השיער נכון בבית?

נשים רבות מעוניינות לצבוע את שיערן בנוחיות בביתן, על מנת לבצע פעולה זו באופן נכון תוך שמירה על השיער, הכנו עבורכן את המדריך המקוצר לצביעת השיער הנכונה בבית.

בדיקת אלרגיה טרם צביעת השיער

בחומרים השונים המיועדים לצביעת השיער משולבים כימיקליים אשר עשויים לגרום לאלרגיה, אחד החומרים העיקריים הוא חומר העונה לשם PPD, אשר בין תופעות הלוואי אליו נוכל למצוא: גירוי של עור הקרקפת וגרד, תחושת שריפה, אדמומיות, קוצר נשימה, מחנק, אסתמה, פריחה ואף נפיחות של העור וחלקי הפנים השונים. כדי להימנע ממצב זה מומלץ תמיד לבצע בדיקה של צבע השיער על העור הנמצא מאחורי האוזן, פרק כף היד או הזרוע למשך מספר דקות ולגלות האם ישנה איזושהי תופעה המתפתחת ממגע הצבע עם עורכן.

מדוע חשוב השימוש בכפפות לצביעת השיער?

השימוש בכפפות בעת צביעת השיער הוא אקוטי מכמה סיבות: אחד ממרכיבי הצבע הוא החמצן, כאשר יש מגע בין החמצן לעור החשוף, הדבר גורם לצריבה עזה אשר הכפפות מונעות. סיבה נוספת היא הלכלוך, כאשר הצבע בא במגע עם העור ועם הציפורניים קשה מאד להסירו, ובמיוחד את הגוונים הכהים אשר עשויים ללוותכם תקופה ממושכת, ולשוות לידיכן ובעיקר לציפורנכן מראה מלוכלך שלא ניתן להסיר.

הגנה על בגדיכם בעת צביעת השיער

כאמור צבע לשיער עלול להיות מלכלך מאד, ולגרום לנזק בלתי הפיך לסיבי הבד של בגדיכן. לכן, מומלץ לעטות על גופכן חלוק כמו זה הקיים במספרות, ולהניח גם מגבת מתחתיו כדי שתספוג את הצבע אם הוא זולג מהראש לכיוון העורף, או אם שיערכן נוגע בחלק זה בעת הצביעה.

מניעת לכלוך הצבע בפנים

אם אתן צובעות את שיערכן בגוון כהה, מומלץ למרוח על מסגרת הפנים, ממש לפני תחילת קו השיער באזור המצח, האוזניים ומאחוריהן וזלין או קרם פנים, אשר ימנעו מהצבע להתקבע על עור הפנים, שכן גוונים כהים מאד קשה הוריד מהעור.

כיצד להסיר צבע שיער כהה מעור הפנים?

אם אכן התלכלכתן מצבע השיער, תוכלו להסיר את הגוון הכהה מעורכן בעזרת "מסיר צבע" – "Remover" אשר ינקה את עורכן במספר רגעים. בעבר היו נוהגים להסיר את הצבע בעזרת אפר של סיגריה, כיום כבר אין צורך להשתמש בשיטה זו.

כיצד לבחור את הגוון הנכון של הצבע?

חשוב מאד להתאים את הגוון הרצוי לגוון העור, צבע העיניים ועובי הגבות. נשים בעלות גוון עור כהה יוחמאו מגוונים זהובים, גווני קרמל או גווני ברונזה, נשים בעלות גוון עיניים ירוק או חום יוחמאו מגווני שיער כהים. אם  את מעוניינת בבלונד פלטינה הוא יתאים יותר לנשים בעלות גוון עור ורדרד. לנשים אשר אוהבות את גוון השיער האדמוני, אין זו כלל בעיה אך חשוב מאד לבחור בגוון הנכון ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע טרם תתחלנה את צביעת השיער הביתית.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *