איפה הילד?

בעקבות תקרית בני נוער, שקרתה אתמול בלילה בסמוך לביתה, החליטה שיר גפסון, להעלות פוסט לפייסבוק, הקורא לאמהות לשמור על ילדיהן. התגובות לא איחרו להגיע

באחד מלילות השבוע יצאה שיר גפסון אל חלון ביתה ברחוב כצנלסון בקרית אתא והבחינה בשמונה בני נוער, שמעקמים להנאתם תמרורים ברחוב. לפתע הבחינה בגבר, שעבר לידם ושאל אותם למה הם גורמים לנזק. "כי בא לנו", ענו הילדים והוסיפו מטר של קללות וצרחות לעבר האיש.

"הדיבור היה מזלזל ומתלהם, וחוסר הבנה של מעשיהם", כתבה גפסון בפוסט, שהחליטה להעלות לפייסבוק, בחצות הלילה. בפוסט תיארה מספר ילדים, שהיו רכובים על אופניים ואחזו בקבוקי אלכוהול, אותם כנראה תכננו לשתות.

שמרו על הילדים. הנערים ברחוב כצנלסון
צילום: שיר גפסון

לדבריה, היא הייתה מזועזעת מההתנהגות חסרת הרסן והכבוד של הנערים. גפסון, אמא לשניים היא מדריכת הורים במקצועה, החליטה לא לשתוק.

היא פנתה בקריאה לאמהות ואמרה להן, שלמרות שמדובר בתקופת החופש הגדול, עדיין יש לשים לב לילדים. "אל תשכחו שהם עדיין ילדים", כתבה וצירפה את תמונות הנערים שהסתובבו בסמוך לביתה, תוך שהיא קוראת לאמהות שמזהות את ילדיהן לשוחח עם הילדים, על ההתנהגות הברוטלית הזו, ועל ההיגררות אחרי אחרים.
התגובות לא איחרו להגיע. "כולם מדברים על הילדים המסכנים האלה, שיושבים חודשיים בבית ללא מעש, אין בשבילם שום מועדונית, או מקום מפגש חברתי אחר, וככה זה מתבטא בסוף החופש", כתב אחד ההורים.
אמא אחרת כתבה: "צר לי לאכזב אותך, רוב האמהות ישנות ובטוחות שהילדים שלהן לא יגררו אחרי החבר, אגב, שיטור קהילתי יכול לעזור במקרים כאלה". תגובות נוספות הזכירו את חוסר המעש של הנערים בזמן החופש, והאחריות ההורית אותה צריכים הורים לקחת. "הורה שהילד שלו ב-24:00 בלילה מטייל ברחובות, אשם באותה המידה וצריך לשלם על השטויות שהילד עושה", כתבה אמא.
גפסון, אומנם דיווחה על המקרה למשטרה, אך הילדים כבר המשיכו בדרכם למקום אחר.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *