"אכפו את מנהג הכפרות האכזרי"

חברת מועצת העיר הילה לאופר פנתה לראש העירייה בבקשה לאכוף את האיסור למנהג הכפרות, שמהווה היום עבירה על חוקי צער בעלי חיים ובמקביל, לעבות את מערך הפקחים בכל העיר

חברת המועצה הילה לאופר מקרית חיים פנתה לראש עיריית חיפה עינת קליש, בבקשה להפסיק את טקס מנהג הכפרות. "בכל שנה מתקיים הנוהג האכזרי שבו מקיימים את טקס מנהג הכפרות. מסובבים תרנגולות מעל לראשים, בשנה שעברה אף התבצעו שחיטות. כיום רבנים רבים יוצאים כנגד המנהג הנוראי הזה בטענה כי קיום המנהג הינו עבירה על חוקי צער בעלי חיים", כתבה לאופר במכתבה לקליש.

נוהג אכזרי. הילה לאופר
צילום: דורון גולן

"נמסר לי כי עיריית חיפה הוציאה איסור מוחלט על קיום מנהג זה ועל כך אני כמובן מברכת. לצערי הגיעו אלי עדויות רבות מתושבים מזועזעים, כי גם בשנה שעברה חל איסור על קיום המנהג, אך הוא נעשה מתחת לבתיהם ולתדהמתם של תושבי שכונות שונות בחיפה, הם נאלצו לראות את הזוועות, לשמוע את הזעקות ולהריח את הדם. זה נעשה ללא כל אכיפה מצד הרשות, משטרה, פיקוח, נעשה ממש באין מפריע. מבלי כל התחשבות לכאבן של העופות, ותוך התעלמות בוטה מהוראות הנוהל המסביר כיצד יש להניף, באיזו צורה, איזה חלק מגוף העוף מותר לאחוז למען צמצום כאבו וכל החוקים שנועדו להקל על סבלם הרב. בשנה שעברה אף התבצעו שחיטות רבות על פי עדויות תושבים".

לדברי לאופר, חברת ועד הדר עדי פרזס קרפל דיווחה לה, שבשיחה עם מוקד השירות הווטרינרי העירוני, הוסבר לה שהשנה יש תכנון לבצע את מנהג הכפרות בשני מוקדים, בפינת הרחובות זבולון ומיכאל שבהדר, אך במוקד סרבו לתת לה פרטים מדויקים. "בהתכתבות עם ד"ר יאיר וייס וד"ר אייל תדמור נכתב לי מפורשות כי אין אישור לשחיטה, אך האם מישהו הולך לאכוף זאת? ובכלל, האם זה כלל חוקי להסתיר מידע שכזה מתושב? אשמח לשלוח לכל דורש את הקלטת השיחה", כתב לאופר לקליש. "אני מבקשת בכל לשון של בקשה כי העירייה תערך כראוי לבוקרו של יום כיפור עם צוות מוגבר של פקחים, שכן פקח וטרינרי אחד לא יכול לחלוש על כל חיפה וקרית חיים. אם ישנה עבירה על החוק וניתנה הוראה שלא ניתן לקיים מנהג כפרות הכולל שחיטה, מן הראוי שתתבצע אכיפה רצינית ומשמעותית, שכן ההוראה שניתנה בשנה שעברה לא היוותה כל מעצור למקיימי הטקס".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *