"אני לא ישן בלילה מרוב דאגה"

אלמונים נכנסו בלילה לאורווה של חגי גולד וגנבו ממנה סוסה גזעית וסייח. גולד שהתמודד עם גניבות סוסים במשך שנים, אומר שמדובר באנשים שידעו היטב מה הם גונבים

סוסה גזעית והסייח שלה נגנבו מהאורווה בקיבוץ אפק בלילה שבין רביעי לחמישי. בעל הסוסה גדי גולד (74), אומר כי מדובר בגנבים שלמדו היטב את השטח.

נגנבה מקיבוץ אפק. הסוסה באדי
צילום: עצמי

גולד, חבר קיבוץ אפק, מגדל סוסי רכיבה כבר יותר מחמישים שנה. "אני קשור לסוסים כבר מהילדות", הוא מספר, "במקום ללמוד הייתי עם סוסים וטרקטורים". לדבריו, בעבר ידע הקיבוץ גניבות של סוסים מהאורוות, אולם בשנים האחרונות נרשמה ירידה בהיקף גניבות הסוסים. "כנראה שזה מה שגרם לכך שנרדמנו בשמירה", הוא אומר ומוסיף, שבעבר כבר היו מקרים, בהם נגנבו ממנו סוסים, אך הוא הצליח להחזיר אותם בחזרה

על פי הידוע עד כה, בלילה שבין רביעי לחמישי הגיעו הגנבים עם רכב אל המטעים של הקיבוץ. אחד מהם הגיע לאורווה של גולד וגנב את הסוסה באדי, תוך שהוא רוכב עליה. באופן טבעי, הסייח שלה ראמי, עקב אחרי אימו והגנבים לקחו גם אותו. "בשש וחצי בבוקר הגעתי להאכיל את הסוסים וראיתי שגנבו את הסוסה והסייח. התחלנו לשחזר את עקבות הגנבים, שהובילו אותנו באופן כללי לכיוון טמרה. אין ספק שהגנבים עשו שיעורי בית וידעו מאיפה להיכנס לקיבוץ ומה הם רוצים לגנוב. מאז אני בחיפושים, אני לא ישן בלילה מרוב דאגה".

 באדי היא סוסה בת 14 מגזע ערבי גזעי, בעבר הייתה סוסת מירוצים. תעודות היוחסין שלה נמצאות ברשות גולד, כך שהגנבים אינם יכולים לנצל את ענף היוחסין שלה. הצבע של הסוסה והסייח אדום-חום והרעמה והזנב בצבע שחור.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *