"אם אנחנו רוצים לראות את הילדות, שנפנה לרווחה"

אומר אחיה של מריה טל שנרצחה לפני כשבועיים. למרות שבעלה חשוד ברצח, בנותיהן נמצאות אצל אמו, בעוד משפחתה של טל נאבקת כדי לראותן

"עד היום כמעט ולא היה קשר עם הילדות", אומר אלכסיי גרשניק שאחותו מריה טל נרצחה, על פי החשד על ידי בעלה. מערכת היחסים המסובכת שהייתה בין השניים, לא מובנת עד הסוף לבני משפחתה של טל, שנמצאה לפני כשבועיים ללא רוח חיים בביתה שבקרית ביאליק, אך דבר אחד הם בטוחים, שהאישה החייכנית והאופטימית בטח לא התאבדה, כמו שטוען בעלה, החשוד ברצח מקסים טל.

ימים מאושרים יותר. האחים מריה ואלכסיי
צילום באדיבות המשפחה

למרות זאת, הבנות הקטנות של בני הזוג, בנות ארבע וחמש נמצאות אצל הסבתא מצד אביהן, בעוד שממשפחתה של טל נמנעת הזכות לראותן. "נפגשנו פעם אחת במרכז קשר עם הילדות, יש חברת משפחה שנפגשת איתן ורואה אותן, אז אנחנו רגועים ויודעים שהכל בסדר איתן", הוא אומר. "הסבתא קצת אגרסיבית, כשאשתי ניסתה לשוחח איתה, היא אמרה לה שאם אנחנו רוצים לראות את הילדות, שנפנה לרווחה".

מריה טל ז"ל
צילום: עצמי

ביום רביעי השבוע, קיבל גרשניק סיוע משפטי מהמדינה, באמצעותו נפגש עם עובדת סוציאלית ועורכת דין שהציגו בפניו את האפשרויות, לגבי המשך ההתנהלות אל מול המשפחה של מי, שלכאורה רצח את אחותו. האחייניות שלו שוהות אצל הסבתא, מאז יום המקרה, יום שישי לפני שבועיים, והקשר של משפחתה של מריה מתנהל רק מול הרשויות. השבוע נפגשה המשפחה עם הבנות ולדבריו, ההתרגשות הייתה גדולה. "הבנות נראו טוב במפגש, שמחו וחייכו, וזו הנחמה שלנו לפחות, הן היו באובר שמחה כשראו אותנו".

חיי המשפחה התהפכו באחת וכיום הם בעיקר טרודים ברצון להחזיר את הבנות לחזקתם ובמקביל לעקוב אחר הדיונים המשפטיים במקרה הרצח. לדברי גרשניק, להתמודד, עדיין לא מצא זמן. "אני מדחיק, כרגע מעדיף להיות בעשייה, אנחנו מקבלים הרבה תמיכה מאנשים בקרית ביאליק, וחברים של מריה וזה מחמם לנו את הלב".

אחת מהחברות הקרובות של מריה ושל מרינה, אשתו של אלכסיי, היא שירית זמיר מקרית ביאליק. אחרי היכרות ארוכת שנים, זמיר הפכה, בעל כורחה למתווכת בין המשפחות. "כל מה שאני רואה לנגד עיניי בסיפור הזה, הוא את טובתן של הבנות ואעשה כל שביכולתי לעזור להן להתמודד", היא אומרת. מאז המקרה יצרה זמיר קשר עם אמו של החשוד ברצח והיא מסייעת בכל הדרוש למשפחה. "ההתגייסות היא למען הילדות", היא אומרת, "כולנו בעיר מגויסים למענן ודואגים לכל מה שחסר להן. בעזרת ההורים המדהימים של הגן וקהילת הנשים המופלאה של קרית ביאליק וראש העיר המדהים, דאגנו להכל לילדות, לבגדים וצעצועים וכל מה שהן צריכות. אבל יש עוד חיים שלמים לדאוג להן, לחשוב איך נכון לעשות את זה ואם יש מישהו שיכול לסייע בזה, נשמח להתגייסות".


אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. אסתר אופיר

    איזה אטימות מצד מערכת הרווחה והמשפט. איפה הצדק ? לתת למשפחה של הרוצח את הילדים מה השתגעו במדינה הזאת ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *