"אם יש לך בעיה, תפני למפקחת"

כבר כמה חודשים שנושא הקייטנות בחיפה נמצא בכותרות, אבל ההורים ממשיכים להציף את העניין בטענות חוזרות, על צוות לא מקצועי שמתחלף בתדירות גבוהה, אוכל שלא מספיק ויחס לא נעים. סאגת הקייטנות בחיפה מסרבת להירגע

סערת הקייטנות בחיפה לא נרגעת. לאחר שהעירייה החליטה שלא לתת לרשת המתנ"סים להפעיל את הקייטנות השנה ונבחרה חברת קיטו מרום להפעלת הקייטנות בעיר, התלונות לא מפסיקות להיערם. החל מסייעות שמוחלפות בנערות, אספקת אוכל מינימלית ועד להענשת ילדים במטבח.

מוזנח ומלוכלך. גן נופרים בקרית חיים שמשמש כקייטנה
צילום: עצמי

לדברי ההורים, הצוות מתחלף בתדירות גבוהה ובמקום סייעות ותיקות, הם מוצאים נערות בנות 17, העובדות כמחליפות בקייטנה. אחת האמהות טוענת, שאין מדובר בתגבור, אלא במילוי מקום. "לא נראה לי שילדה בת 17 יכולה להתמודד עם ילדים בגילאי 3-6", אומרת אותה אמא. "אין בעיה אם הנערה מתגברת את הצוות ושומרת על הילדים, אבל בטח שהיא לא יכולה להשתלט עליהם, או לתת להם ערך מוסף. אם היה מדובר בבייביסיטר בלבד, הייתי מוצאת מישהי שתשמור על הילד אצלי בבית ולא משלמת סכומים מופרזים, ללא הצדקה".

אלה לא הטענות היחידות שעולות בקרב ההורים, לטענתם, התפריט דל והילדים חוזרים הביתה רעבים. חלק מההורים אף מגדילים ושולחים כריך לקייטנה. אמא נוספת מספרת, שבתחילת השבוע הגיעה לגן וראתה את אספקת האוכל שהגיעה.

זה אמור להספיק? אספקת אוכל לקייטנה
צילום: עצמי

"הגעתי לגן וראיתי שתי עגבניות, שני מלפפונים, קופסת גבינה לבנה, קופסת חומוס בינונית ולחמניות מקמח מלא, כמספר הילדים", אמרה האמא. "מה קורה אם לילד לא מספיקה לחמניה אחת, או מה קורה אם הוא לא אוהב גבינה או חומוס, ולמי אמורה להספיק כמות הירקות הזו. זה ממש ביזיון".

אם לא די בזאת, הורים שביקשו לבטל את ההרשמה למחזור השני של הקייטנה, בעקבות התרשמותם מהמחזור הראשון, נתקלו בקשיים. לטענתם, כשביקשו לבטל את ההרשמה למחזור השני, נתבקשו להגיש בקשה לוועדה שתדון בבקשתם ותחליט אם יקבלו החזר כספי ואיזה סכום יקבלו בחזרה.

זה מה שיאכלו הילדים בשבוע
צילום: עצמי

ההורים מספרים על וויכוחים בין אנשי הצוות, חוסר מקצועיות ואף התנהגות שאינה הולמת. אחת האמהות הייתה עדה למקרה, בו אחת הגננות בגן צעקה על אחד הילדים ואיימה עליו שתכניס אותו לעונש במטבח. האם הנסערת מיד נכנסה אל הגן, כדי להתעמת עם הגננת. "כשהגעתי לקחת את הילדה מהגן, עמדתי מחוץ לדלת הכניסה ושמעתי את אחת הגננות צועקת על ילד: 'אתה רוצה שוב להיכנס לשם?'. כשנכנסתי לגן שאלתי את אחת הסייעות אם היא יודעת למה הגננת התכוונה והיא ענתה, שמדובר במטבח, בעונש למי שלא מתנהג יפה. ניגשתי לגננת ואמרתי לה: 'מה זאת אומרת שאת צועקת על ילדים שיכנסו למטבח, זה העונש שלך?'. היא בתגובה ענתה לי שלא אדבר כך ליד הילדים ואם יש לי בעיה, שאפנה למפקחת".

מחברת קיוט מרום נמסר בתגובה: "עיריית חיפה פתחה בפנינו את הדלת לשלוש שנים הקרובות ואנחנו שמחים לגלות שיש לנו שותפים לדרך. יחד נמשיך ונשתף פעולה וניתן מענה ראוי וטיפול הולם לכל בעיה בדרך למען ילדי חיפה. כל זאת, למרות לא מעט גורמים פוליטיים, אשר ידיהם שלובות עם מפעיל הקייטנות הקודם לכאורה. גורמים אשר מנסים לחבל בפרויקט הקיץ בחיפה על חשבונם של ילדים קטנים. אנו שמחים לתת שירות וגאים להפעיל את קייטנות הקיץ בחיפה הנפלאה".

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *