"אמא, אני צריך קקי"

הילד צריך לשירותים דווקא במקום הכי מבאס, השירותים הציבוריים לא ראויים לשימוש והגב נשבר? ליאת גולן ספי, אמא לשלוש בנות המציאה את הפתרון האידיאלי, רשמה פטנט ושיווקה כבר אלפי יחידות

כמו הורים רבים, גם ליאת גולן ספי מצאה את עצמה, לא פעם, מתוסכלת במצבים בהם הילדים חייבים דחוף לשירותים, דווקא כשנמצאים איתם מחוץ לבית. זה יכול להיות בפיקניק, בטיול, בקמפינג, או סתם באמצע נסיעה ברכב, כשאסלה נקייה לא נראית באופק והלחץ לשירותים מתגבר. "חשבתי שזה לא הגיוני שילד שצריך משהו כל כך בסיסי, מוצא עצמו בסיטואציה מלחיצה ולא נעימה והחלטתי למצוא פתרון לבעיה", היא אומרת.  

גולן ספי החלה בתהליך רישום פטנט למוצר שייתן מענה. "מדובר בתהליך מורכב, ארוך ויקר מאוד, אבל לא ויתרתי בשום שלב, כי ברור היה לי שזה מוצר שכל ילד וכל הורה יוכלו להיעזר בו ולהפיק ממנו תועלת. אחרי 6 שנים אושר לי פטנט רשום", אומרת גולן ספי.

איך עושים את זה. הוראות שימוש
צילום: יהודית מוסקוביץ'

בשנת 2016 החליטה לעזוב את משרתה כמנהלת משאבי אנוש ולהוציא לאור את NOYBO, ללא כל ניסיון או רקע בפיתוח מוצרים ושווק. "NOYBO הוא שירותים ניידים המיועד לילדים משלב הגמילה מחיתול ועד גיל שבע. זו למעשה אסלה מתנפחת, שמגיעה עם עשרים שקיות, ובכל מקום ובכל רגע נתון אפשר לתת לילד לעשות מה שצריך, מנפחים את ה-Noybo בתוך חצי דקה, שמים עליו את השקית ולאחר השימוש  קושרים את השקית וזורקים אותה לפח. הילד נשאר נקי, האסלה נשארת נקייה".

בעזרת חברה שמסייעת בפיתוח מוצרים בסין, ניהלה גולן ספי את תהליך הייצור, בדקה אבי טיפוס עם הילדים שהתנסו במוצר וכשמצאה את המודל המושלם, יצאה לייצור.

"בעזרת משפחה תומכת וחברים טובים מיתגתי, צבעתי, צילמתי, ארזתי ועוד. התמיכה של כולם בתהליך הייתה סופר חשובה. זו רכבת הרים מלאת חששות ומשברים והוצאות וחשוב מאוד לקבל תמיכה וחיזוקים לאורך הדרך. ההשקעה היא גדולה, השיווק הוא לא פשוט, אך אפשרי בהחלט. האמונה בדרך והתמיכה, הם אלו שמביאים להצלחה וסיפוק גדולים".

לפני כשלוש שנים הגיע לארץ המלאי הראשון של NOYBO ומאז נמכרו אלפי יחידות בארץ ובעולם וההורים מאושרים, אומרים שזה גאוני ושזה מציל אותם במצבי משבר.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

תגובה אחת

  1. הישתמשתי בנויבוי עם הנכד של במקום שלא היה פיתרון אחר לצרכים מידיים שלו -זה היה מדהים המהירות הפיתרון שזה פתר ממליץ בחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *