אמרי לי בת כמה את ואגיד לך מה האיפור המתאים לך

בכל שלב בחיים יש לנו רצונות, צרכים וטעמים שונים: הגוף משתנה באופן מתמיד, הראייה שלנו את עצמנו מתפתחת ומשתבחת, והאופנה העולמית ממשיכה גם היא בדרכה הדינמית והמגוונת. לכן, כפי שנכבד ונדאג לספק את הצרכים של הגוף שלנו מבחינת תזונה, בריאות וספורט, כך כדאי שנדאג גם לטיפוח שיתאים לגוף שלנו, ובפרט למייקאפ שייתן לנו את האור המתאים לעור שלנו בכל שלב שבו נהיה.

אם נציץ אל תוך מגירת האיפור של נערה מתבגרת, ככל הנראה נמצא מייקאפ ותכשירי איפור שונים לגמרי מאלו שנמצא במגירה של אמה בת ה-35, ושונים עוד יותר מזו של סבתה בת ה-65. הסיבה לכך היא לא רק האופנה המקובלת בקרב הגילאים השונים, אלא כאמור גם הרצון לענות על הצרכים שיש לנו בכל גיל.

טיפאש עשרה

גיל ההתבגרות הינו תקופה מאתגרת לא רק מבחינה רגשית אלא גם מבחינה פיזית. הגוף שלנו עובר טלטלה הורמונלית, והפנים שלנו הן מעין מראה למה שקורה בִּפנים. כך, נערות יבחרו בתכשירים שיטשטשו פצעוני בגרות, ולעיתים קרובות יעדיפו איפור יתר על פני איפור חסר. כמו כן, מתבגרות רבות מקפידות לעקוב אחר הטרנדים החמים ביותר ולעדכן את מגירת האיפור שלהן בהתאם. זוהי תקופה להתנסות, להתמרד ולמצוא את הקול האישי והייחודי של כל אחת דרך האיפור.

פתאום שלושים

בגיל שלושים בו הגוף פורח ויציב, וכשאנחנו כבר מכירות את עצמנו קצת יותר כדי להבין מה גורם לנו להרגיש הכי טוב, קיימות אינספור אפשרויות בפנינו. בגיל זה, נבחר איזה מייקאפ לשים בהתאם לאורח החיים שלנו. אימהות רבות יעדיפו תכשירים קלים ומהירים לשימוש שייתנו להן מראה רענן וחיוני, נשים אחרות יעדיפו איפור כבד יותר שייתן להן מראה טרנדי ועדכני, ואחרות אף יעדיפו שימוש בסיסי ביותר – מייקאפ עדין, שפתון, ואולי קצת אייליינר או עיפרון.

ממש לא בטל בשישים

גיל שישים ומעלה נחשב כיום לגיל בו נשים ממשיכות להקפיד על טיפוח יוצא מן הכלל. עם זאת, מכיוון שהגוף עבר תהליך מסוים במהלך השנים, החל משינויים הורמונליים משמעותיים בזמן ובעקבות גיל המעבר, וכלה בשינויים שנובעים מגורמים חיצוניים כמו קרינת השמש, כוח הכובד, יובש, תזונה משובשת ולעיתים גם עישון – הצרכים של הפנים משתנים והעור נהיה עדין יותר. כך, מייקאפ בגיל זה יענה על הצרכים העדכניים שלנו בהתאם לשינויים שהגוף שלנו עבר. אם עור הפנים שלנו כהה יותר או מוכתם, נבחר בתכשירים בעלי מרקם עדין שיאחדו את גוון הפנים וייתנו לנו מראה רענן. כמו כן, נעדיף תכשירים שאינם מכבידים על העור, הן כדי לאפשר לעור שלנו חופש וקלילות, והן כדי לשמור על מראה טבעי ולהימנע מעומס מייקאפ שבסופו של דבר יגרום לנו למראה מבוגר, עייף וכבד יותר.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *