"אנו מעריכים את הנזק שנגרם בעשרות מיליוני שקלים"

סגן מנהל בית החולים רמב"ם התייצב מול המצלמות וסיפר על הקשיים שעבר בית החולים היום, עם פיצוץ צינור שהשבית את המעליות. עדיין יש בעיות לוגיסטיות, אך הבעיה האמיתית תחל כשיעריכו את הנזקים

מוקדם בבוקר התפוצץ צינור ראשי בבית החולים רמב"ם, שהציף את כל הבניין הראשי של בית החולים וגרם לשיתוק מידי. כמויות המים זרמו במדרגות בית החולים אל קומה מינוס אחת, והשביתו זמנית את חדרי הניתוח וה-mri. בתוך שעה ארוכה הצליחו בבית החולים להפסיק את זרימת המים, אולם המעליות הושבתו ועד עכשיו הן לא פועלות, מה שיותר קושי בשינוע חולים.

נכון לשעות אחר הצהרים, רוב המעליות בבניין האשפוז הראשי ברמב"ם חזרו לפעילות. חדרי הניתוח הראשיים חזרו לפעולה מלאה. השירות הרפואי היחיד שנפגע מההצפה הוא מתחם ריסוק אבני כליה בקומה מינוס אחת, נכון לעכשיו מושבת. כמו כן נגרמו נזקים כבדים לחדרי שרתים, מחשבי עבודה ומחסנים שונים, אך כאמור, הפעילות הרפואית שבה לסדרה".

מוקדם יותר היום התייצב סגן מנהל בית החולים ד"ר אבי וייסמן מול המצלמות ושיתף בגילוי את המצב אליו נקלע בית החולים. "הבוקר נשמע רעש אדיר של מים זורמים, יצאנו כולנו וראינו מים על המדרגות בבניין הראשי", סיפר ד"ר וייסמן. "גילינו שמתזי החירום, שאמורים לפעול בעת שריפה נפרצו ואחריהם נפרץ המגוף הראשי. מים בכמות אדירה הציפו את הבניין הראשי, זרמו במורד המדרגות והתנקזו בעיקר בקומה מינוס אחת, כשבדרך הם מציפים את חדרי הניתוח, האמ אר איי, בית המרקחת ויחידת טיפול נמרץ. זה גרם להפרעה חמורה מאוד בעיקר שהמעליות בבית החולים לא פועלות והיה קשה לשנע חולים לחדר הניתוח. מצאנו פתרונות זמניים, שכוללים בעיקר שינוע בעזרת בני אדם".

לדברי ד"ר וייסמן, היום התמודדה הנהלת בית החולים עם הנזקים המיידיים והלוגיסטיים, אולם הנזקים הכלליים, מוערכים בעשרות מיליוני שקלים. "למרות שהשתלטנו על המים וזרימתם הופסקה, היו תקלות רבות בתפעול בתי החולים. כמובן שנוכל לתת מענה לחדרי הניתוח, אבל עדיין יש בעיה להחזיר חולים למחלקות. יש בעיות לוגיסטיות רבות מאוד ואנו מעריכים את הנזק בעשרות מיליוני שקלים, לצערי הרב מתקציבנו הדל אני מקווה שנוכל להתמודד עם זה. כרגע אנו מתמודדים עם הנזק המיידי, מה יהיה בהמשך, אני לא יודע".

צפו בד"ר וייסמן:

צילום: דוברות רמב"ם

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *