"אנחנו פה בשביל להביע את הכאב"

בשעה זו צועדים עשרות מפגינים במחאה שקטה של משפחת טקה מקרית חיים, שבנם נורה על ידי שוטר. הצעדה נעשית במחאה על דחיית בג"צ את העתירה שהגישה המשפחה, לקבלת חומרי החקירה

לפני שעה קלה התכנסו בני העדה האתיופית להפגנה שקטה בצומת הצריף בקרית חיים, במחאה על כך שבג"צ דחה את העתירה של משפחת טקה, לקבל לידיהם את חומרי חקירת מותו של בנם סלומון, מירי שוטר. בצומת הצריף כעת כ-200 מפגינים.

הוריו של סלמון, וורקה וובג'יג טקה צעדו בראש המוחים, ואביו אף נאם אל הנוכחים. נציג המשפחה והקהילה האתיופית בקרית חיים אסף גובאנה נאם ואמר: "חודש וחמישה ימים שסלומון לא נמצא איתנו. אביו ציין, שסלומון נתן לו במותו משפחה רחבה יותר ואחדות האמיתית, שסלומון העניק למשפחה ולחברים. אביו אמר שהוא לא מרגיש לבד בצער הזה, בזכות אותם אנשים שמזדהים ונלחמים למען הצדק. אותן אמהות ואבות שמלווים את המשפחה לאורך כל התקופה, אבל בעיקר אותו הנוער, שרוצה לחיות במדינה ולהפסיק את הרצח שמתמשך הרבה זמן בקהילה. אנחנו פה בשביל להביע את הכאב, בשביל להילחם למען הצדק, כדי להגיד די לשיטור יתר, די לרצח, די להרג. אין שום סיבה בעולם שהנערים והנערות שלנו ישלמו מחיר".

די לרצח. אסף גובנה
צילום: עצמי

בתום הנאומים יצאו המוחים לכיוון גן בית העם בקרית חיים, שם נורה סלומון. "שאף אחד מאיתנו לא ינהג באלימות כמו שנוהגים בנו", אמר האב. "אנחנו לא בעד אלימות ולא בעד גזענות וכן צריכים להיות סבלניים. האחדות מגבשת אותנו".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *