"אני לא רזה לפי הספר, אבל אני שלמה עם עצמי"

 ליאת כהן סימון לא מאמינה בדיאטה, ומיד לאחר שהבינה את זה התמלאו חייה בעיקר בלגרום לנשים לשנות את התפיסה. היא עזבה את משרתה כמורה לספרות ולשון וכיום היא "משחררת נשים מדיאטות". הלוחשת לנשים

עד לפני כעשור הייתה ליאת כהן סימון מורה לספרות ולשון בתיכון, אבל כשיצאה לשנת שבתון, עברה תהליך קואוצ'ינג ונרשמה ללימודי ייעוץ ותזונה טבעית, ואז הבינה שהיא משנה את ייעודה. בסיום שנת השבתון החלה לעסוק בתזונה במקביל להוראה, עד שהפכה את התזונה למקצוע העיקרי.

רוצה להוביל את השינוי. כהן סימון
צילום: עצמי

היום, כהן סימון (41), נשואה ואם לארבעה ילדים מקרית אתא, היא בעלת הקליניקה "משחררת נשים מדיאטות", אבל לא תמיד עסקה בזה. בתחילת דרכה התייחסה יותר לכל מה שקשור למחלות דרך תזונה. "הייתי מרכיבה פורמולות לאנשים, ממליצה על צמחי מרפא, אבל עם הזמן שמתי לב למשהו שחוזר על עצמו אצל אנשים שמנסים לעשות שינוי. הם לא הצליחו לעמוד בשינוי שהם כה רוצים וזה משך אותי לעסוק בלמה אנשים לא מצליחים לשנות הרגלים".
עם הזמן התחילה כהן סימון לעסוק פחות במה שקשור לצמחי מרפא וטיפול במחלות ובחרה לעסוק בשיטת הלא דיאטה (non diet). "דיאטות, באופן סטטיסטי, לא עובדות, ולכן גם יש המון שיטות והבטחות, אבל בשורה התחתונה, השינוי המיוחל לא קורה. אותי מעניין, איך כן ניתן לעשות את השינוי מבלי להרגיש בדיאטה, עם מגבלות ואיסורים של מה מותר ואסור לאכול. ברגע שהתחלתי לעסוק בתזונה מצאתי את המקום שלי", היא אומרת.

מקבלת את השינוי

כנערה וגם בחייה הבוגרים לא הייתה בעלת עודף משקל גדול, אבל כמו כל אישה היה לי יחסי אהבה שנאה עם הגוף שלה. "אובייקטיבית ראיתי את עצמי בעודף משקל ביחס לסביבה ולחברות שלי וכנראה בגלל זה התחום הזה בחר בי. גדלתי בבית תומך ומאפשר, אבל בכל זאת חשבתי שאני פחות מהשאר, לא מספיק טובה, משהו בביטחון העצמי שלי היה חסר. בעבודה שלי היום, אני שמה לב שזה משותף להמון נשים שאני פוגשת וזו הסיבה שצריך לגרום לשינוי בתפיסה ובמחשבה. נשים צריכות להבין שהן טובות כמו שהן ואם הן רוצות לעשות שינוי, הוא צריך להגיע ממקום אישי ולא בעקבות לחץ, או מסרים מהסביבה".

מידת הבגדים לא מגדירה אותי. כהן סימון
צילום: ליאת בוזגלו, סטודיו סגול

לפני כשנה השתתפה כהן סימון בפרויקט "ניצוצות",  פרויקט ארצי בתיכונים ברחבי הארץ, שכולל מתנדבים שמעבירים מפגשים בנושאים שונים. "ברגע שהבנתי במה מדובר מיד הסכמתי לקחת בו חלק", היא אומרת. "התוכנית מפגישה תלמידים עם הורים ובוגרים, מתוך הקהילה ומחוצה לה בעלי ניצוץ בתחום ידע מסוים. אני חושבת שאחד הדברים החשובים, הוא לשנות את צורת החשיבה, בעיקר של נערות, כי יש כאלה שנמנעות מאירועים חברתיים, מללכת לים או להצטלם וזה מתחיל בגיל הזה ומלווה אותן גם כנשים בוגרות, עם מחשבות ואמונות על הגוף שלהן. חשוב לי לשקף, שבזמן שהן נמנעות מדברים וחושבות אם זה מצטלם יפה לאינסטגרם, הן מפספסות חוויות ואת החיים עצמם, כשהן בעצם נראות בסדר גמור. זה המסר שאני מעבירה גם לילדות שלי".
התהליך שכהן סימון עוברת עם נשים הוא עמוק, בו כל אישה מגלה על עצמה דברים ומבינה מה עומד מאחורי התפיסות והאמונות שלה על אוכל. היא פיתחה מוצר דיגיטלי וקהילה שנקראת "משחררות את המשקל", באמצעותם היא מטפלת בנשים, מקיימת הרצאות וסדנאות ומקווה שכך תצליח להגיע ולעורר את השינוי המיוחל. "השינוי הוא מחשבתי, לפגוש את עצמך מול האוכל שלך ולנסות להבין מה הוא משרת עבורך. האכילה רגשית בבסיס שלה, הרבה אנשים חיים עם מחשבות כמו 'לא זורקים אוכל', 'כואב לי, אז נותנים לי סוכריה'. האוכל היה שם במקום להתמודד עם הרגשות. משקל הוא חלק מהפאזל של מי אנחנו ולא צריך לתת לו הרבה מקום. נחוץ שינוי חברתי ולא מספיק רק להגיד 'אני מקבלת את השינוי'. אני היום במקום בו אני בעצמי עוברת את השינוי שאני רוצה להוביל. אני לא רזה לפי הספר, אבל אני שלמה עם עצמי ומידת הבגדים שאני לובשת, כי לא היא מגדירה אותי".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *