"אני עובדת על יצירת חיי"

תקופת פריחה עוברת על הזמרת דניאל יפה, מצד אחד היא עובדת על האלבום הראשון שלה, בו היא מעורבת בכתיבה ולחן השירים ומצד שני היא מצפה ללידת בתה הבכורה

שלוש שנים עברו מאז זכתה דניאל יפה בגמר תוכנית הראליטי המוזיקלית "אקס פקטור". בזמן שעבר הספיקה להתחתן עם בן זוגה חן מלכה ובעיקר עבדה בלהיות דניאל יפה. לפני חמישה חודשים, תוך עבודה על אלבום הבכורה שלה, נכנסה להריון.

"ההריון הרגיש לי מאוד נכון", היא מספרת השבוע, "אף פעם לא הייתי לחוצה מדי על חתונה וילדים ותמיד יש פרויקטים בקריירה ואין זמן. החלטתי שזה הזמן שלנו עכשיו באמת לעשות את הדבר הזה ולא האמנתי, שאני יכולה להתאהב בה, למרות שעדיין לא יצאה החוצה".

היא בשבוע 22 להריון, התחילה להרגיש את החיים ברחמה, וכמו כל אמא צעירה, היא נדהמת מהפלא הזה. "אני מרגישה אותה וזה מטורף, כי את קולטת שיש אדם שחי בתוכך ואי אפשר להסביר את זה, מדהים, זו הרגשה מטורפת".

הרגיש לי נכון. יפה
צילום: עצמי

יחד עם ההתרגשות, היא עובדת על הפרויקט המוזיקלי החדש, עליו היא עובדת בימים אלה. "יש לי צוות חדש, לקחתי אנשים חדשים לעבוד איתי ויש שירים חדשים, שממש עכשיו עובדים עליהם. כרגע אנחנו נמצאים בעריכות אחרונות של הקליפ הראשון וכל יום אני באולפן, זו עבודה כיפית ואינטנסיבית ובקרוב אפילו יצא כבר שיר".

במקביל היא מעלה מופע חדש שכולל רק נגניות והיא, היא מתלוצצת ואומרת שכל הבמה נשים, אפילו בבטן שלה. החיים שלה מלאים והיא פורחת. לא ייאמן, שרק לפני ארבע שנים, עלתה רואת החשבון על הבמה באודישנים לתוכנית.

יפה (31) נולדה בקרית אתא, כבת זקונים לאבי ומוניק. לדבריה, תמיד ידעה שהיא רוצה להיות זמרת ובכל הזדמנות, מצאה את דרכה לשיר. בפעם הראשונה שהיא שרה, הייתה יפה ממש צעירה, רק בת שלוש ואמה שכנעה אותה לעלות אל הבמה ולהשתתף בתחרות שירה. "היינו בבית מלון באילת והייתה תחרות של כישרונות צעירים. אמא שלי האיצה בי לעלות על הבמה ולשיר, אז עליתי ושרתי, מאז נדבקתי למיקרופון ולא עזבתי".

בקרוב יצא שיר. יפה
צילום: ערן לוי

היא שרה בכל מקום בקרית אתא, בכל הזדמנות שנתנו לה ובכל טקס עירוני. בצבא התגייסה לצוות הווי ותרבות של חיל האוויר, ושירתה במתקן חוס"ן, במצפה רמון, כפר נופש לחיילים המשרתים בחיל האוויר.

אחרי הצבא חזרה לקרית אתא, עבדה כמלצרית מזמרת, כדיילת אוויר בחברת ארקיע ובכל מקום לא הפסיקה לשיר. "יום אחד עלו למטוס רן דנקר ועילי בוטנר בדרך להופעה משותפת באילת. לקחתי את הכריזה של המטוס והתחלתי לשיר שיר של וויטני יוסטון. לאחר השיר, השניים הציעו לי לבוא להופיע איתם באילת. כמובן שלא חשבתי פעמיים וראיתי בזה סוג של הגשמת חלום, הלכתי עם המדים והמטפחת של הדיילת ושרנו יחד באילת".

אחרי טיול של חצי שנה בארה"ב, חזרה לישראל, הצטרפה ללהקת מנדרין והופיע באופן קבוע. במקביל, החלה להופיע במועדון ה"גנקי" בתל אביב. בין לבין החליטה יפה ללמוד ראיית חשבון.

"תמיד ידעתי שאעשה תואר אקדמאי. כחלק מהפרפקציוניסטיות המעצבנת שלי, לא רציתי סתם תואר אלא מקצוע שייתן לי המון כלים לחיים, יפתח לי דלתות רבות וכמובן שלא יבוא לי בקלות. למדתי במסלול האקדמי המכללה למנהל, מנהל עסקים בהתמחות בראיית חשבון,  5 שנים של חוסר חיים, לימודים קשים מאד, למידה יומיומית מהבוקר עד הלילה, מבחנים  של 8-9 שעות. אבל האמת? אהבתי את זה, זה עניין אותי מאוד וכמובן שתרם לי המון לחיים. לאחר שעברתי את בחינות המועצה, בחינות מאד קשות של לשכת רו"ח, הרגשתי תחושת ניצחון".

בכל אותם שנים לא ויתרה על החלום, שרה בכל הזדמנות ומקום ושמעה הרבה סירובים באודישנים. עד שהגיעה לאקס פקטור לפני שלוש שנים. במהלך כל התוכנית הייתה תחושה שיפה היא הפייבוריטית, המועמדת לניצחון הטבעית של השופטים וגם של הקהל. בכל פעם שעלתה על הבמה, הצליחה לחרוך אותה. "התחושה הייתה של בחלום, שילוב של התרגשות, לחץ וטירוף. הבמה היא ענקית, הכי נוצצת שיש והחשיפה היא עצומה".

אהיה האמא הכי היסטרית

במהלך התוכנית, קיבלה הצעת חתונה ויחד עם הזכייה בגמר התעסקה בהפקת החתונה. בשלוש השנים האחרונות הופיעה על במות גדולות והכינה את עצמה לקראת העבודה על אלבום הבכורה. כרגע היא יוצרת כפול.

"אני מאוד משלבת את החיים כרגיל, עובדת 24 שעות בקריירה שלי, במיוחד עכשיו. אני ממש רוצה להיות אמא במשרה מלאה, אני לא רוצה להביא ילדים ולא להיות שם, אני רוצה לשלב את זה ואני לא מפחדת. כל חיי הייתי גם וגם, רואת חשבון וזמרת, לא מפחדת מהשילובים האלה למרות שאומרים לי 'חכי חכי'".

היא אולי עברה כבר את מחצית ההריון אבל היא משתדלת להמשיך כרגיל, למרות שהעייפות מדי פעם מתגברת. "אני חושבת שאני עדיין לא מספיק מעכלת את זה, אני משתדלת להתעסק בזה כמה שפחות, כי יש לי מיליון דברים אחרים, אז אני לא נשאבת לזה. אני מאוד יסודית בכל מה שצריך, בודקת הכל, אבל לא תמצאי אותי יושבת בבית, אני כל יום באולפן בחזרות. זה אמנם מתיש אנרגטית לעמוד ולשיר, אני מגיעה גמורה הביתה, ויש בצהרים שעה שהעיניים נעצמות".

שעה שהעיניים נעצמות. יפה
צילום: ערן לוי

היא מכנה את האלבום שלה "פרויקט" ועובדת עליו בכל שנייה פנויה ביום שלה. "זו דרך שאני עוברת בעולם שלי, בעולם האישי ובעולם המוזיקה שלי והשירים האלה שאנחנו עובדים עליהם קרובים ללבי, כי אני חלק מהכתיבה והלחן שלהם, יש הרבה שירים ששולחים לי כל הזמן, אבל אלו שירים שיצרנו מאפס, חן מצגר המנהל המוזיקלי של הפרויקט ואני. הכל מתחיל מרעיונות באולפן, אנחנו יושבים עם כותבים ומלחינים, עושים סאשנים, זה כמו טיפול פסיכולוגי, אני מספרת להם על דברים שעברתי על קשיים ויאללה יש רעיון ולחן, וזה ממש ליצור תינוק, תרתי משמע".

השירים נמצאים כעת בשלב ההפקה וממש בקרוב יעלה המופע, אולי ממש במקביל ללידת בתה שתתקיים בעוד כמה חודשים. "אני עובדת עכשיו על יצירת חיי, אני לגמרי שם ובעלי, נמצא שם בשבילי, כל המשפחה. זה עסק משפחתי שעובר דרכי וכולנו כמו אגרוף אחד בדבר הזה, כי זה מעבר לקריירה, אלו החיים שלי. אני קמה עם זה בבוקר והולכת לישון עם זה בלילה. זה עניין של אופי כשמישהו נכנס לתחום וממש חי איתו, זה הולך איתך כל הזמן. זו לא עבודה של שמונה עד חמש, באה הביתה ונגמר הסיפור. בשילוב עם ההריון, זה קצת מלחיץ אותי, אני לא יודעת למה לצפות, למרות שיש לי מלא אחיינים, כפרה עליהם, ואני מכירה את התחושה מהאחיות שלי".

היא אישה צעירה והחלטית, ונדמה שאין דבר שמלחיץ אותה, אולי למעט האימהות, אבל רק כי היא לא יודעת לקראת מה היא הולכת. "אני אהיה האמא הכי היסטרית בעולם, נכון שאי אפשר ממש לדעת, אבל יש לי תחושה שאהיה מאוד דאגנית, לפחות בהתחלה עד שאירגע. יהיה חשוב לי להיות מושלמת בכל דבר, אבל לא נראה לי שאהיה מהמוגזמות האלה, שכל היום שולפות תמונות, למרות שאין לדעת. לא האמנתי שזה יקרה, אבל אני כבר מאוהבת". 

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *