"אנשים יתגעגעו אלינו"

אחרי 15 שנים, בסוף החודש מסעדת קאפלו 27 תסגור את שעריה ותשאיר אחריה אלפי לקוחות עצובים, אבל הרוח החיה של המסעדה, ירון עקיבא, מבטיח שהטעם המיוחד של המסעדה יגיע לכל בית

לפני 15 שנים נפתחה מסעדת קאפלו 27 בשדרות גושן בקרית מוצקין ומהר מאוד הפכה למעוז מושבם של בלייני הקריות, אבל לא רק. באמצעות הקולינריה המשובחת שלהם, הצליחה המסעדה להפוך למקום בו ישבו, תכופות, חברי כנסת ובעלי תפקידים בכירים אחרים מהארץ ומהקריות, אפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו אכל שם פעמיים. באחת מהפעמים, נסגרה הקומה השנייה של המסעדה, לטובת נתניהו ועשרות ראשי רשויות מרחבי הארץ.

ירון עקיבא. קאפלו 27. צילום: דורון גולן

הידיעה על סגירת המקום עוברת, בימים אלה, מלקוח ללקוח. את הבשורה מוסר מי שהיה הפרצוף של המסעדה והסמל שלה, ירון עקיבא. בעל המסעדה הוא אחיו הגדול, שלמה עקיבא, בכלל טסטר במקצועו, אבל בעל חיבה יתרה לאירוח ובישול.

יחד עם אחיו הצעיר ירון (47), כבר שנים שהם אחראיים לחלק נרחב ממקומות הבילוי בקריות. "תמיד הייתי הרוח החיה של המקום", אומר עקיבא, "אני מבשל וכמובן שזה בא מהבית, אמא שלנו היא בשלנית יוצאת דופן. תמיד הייתי בלב המטבח, גם בעסקים הקודמים שלנו".

הייחוד, אולי הכי גדול של המסעדה, שזור בעובדה שרוב הצוות מורכב ממשפחת עקיבא, האחיינים, אביהם של שלמה וירון שמטפל בכל הדברים הקטנים והחשובים של המסעדה. הם מעורבים רגשית ומשפחתית ואולי זו העובדה שהמסעדה הפכה למשפחתית בעצמה, בית ללקוחותיה.

"אחרי 15 שנים של פעילות, החלטנו בצורה ממשיכים הלאה", אומר עקיבא. "אי אפשר לעמוד בהוצאות, השכירות עולה בצורה יוצאת דופן. סיימנו חוזה של 15 שנים והם רצו להעלות את השכירות בצורה בלתי הגיונית, סכום שלא יכולנו לעמוד בו. עשינו כל דבר כדי לשרוד, אבל בסופו של דבר, כשההכנסות פחותות מההוצאות, אבל הבנו שאין טעם".

עקיבא מדבר על העובדה שבעלי הנכסים ברחובות הראשיים, שדרות גושן וגם באח"י אילת בקרית חיים, מעלים את מחירי השכירות, דבר הגורם לבתי עסק להיסגר במהירות. "תראי כמה פילים לבנים יש רק מהשנה האחרונה בשדרות גושן, זה הזוי, מעולם לא היו כל כך הרבה עסקים סגורים בגושן, זו תופעה מדאיגה".

לא נחים לרגע

עקיבא לקח על עצמו להיות זה שמבשר ללקוחות באופן אישי על סגירת המסעדה, אבל לא ציפה לתגובות שקיבל. "התגובות הן מבכי ועד לחוסר אמונה. אנשים שרוצים להיכנס לעובי הקורה ולעשות הכל כדי שלא נסגור. המקום הפך להיות בית ומוסד למאות אנשים שהפכו למשפחה שלי, היו הרבה מעבר לעסק וזו הטרגדיה מבחינתי".

נמצא את הפלטפורמה. ירון עקיבא
(צילום: דורון גולן)

המוניטין לאוכל של קאפלו 27 יצא למרחקים ואחרי הרבה שנים של אירוח לקוחות שהגיעו מהמקומות המרוחקים ביותר בארץ, לפני כשלוש שנים השיקה המסעדה שירות משלוחים. מהר מאוד המסעדה הפכה למאכילה הרשמית של הרשויות המקומיות, גופים ציבוריים ואנשים פרטיים.

"יכול להיות שעל חורבות המסעדה, יש דיבור על זה שנקים מטבח", אומר עקיבא ומצליח להפתיע, "החלטנו שנתאחד, כמה מהעובדים פה ונפתח מטבח, סוג של קייטרינג על בסיס התפריט של קאפלו, צנוע וכשר. הצלחתי לעבוד תחת הכשרות של עיריית מוצקין ונמשיך בעשייה. אנחנו לא נחים לרגע, לא בוכים על מה שהיה, ממשיכים עם הפנים קדימה והכל טוב, ככה אני לוקח את זה".

ה-31 ליולי יהיה הערב האחרון בו המסעדה תהיה פתוחה, אבל אז ייפתח המטבח. בינתיים עקיבא ושותפיו לדרך, שוקדים על הפרויקט ואחרי שיסיימו, יתמקמו בקרית מוצקין, יפיקו קטלוג שישלח ללקוחותיהם ויצאו לדרך. אחד מהשותפים לדרך הוא הטבח מורן זעפרני, שעובד בקאפלו 14 שנים וימשיך איתו הלאה.

"לפי התגובות, ממה שאני מספר לאנשים, לא תהיה הפסקה לרגע בעבודה. אם זו דפנה צורי, אלי דוקורסקי ואנשים שבאמת הקאפלו הפך לבית בשבילם, חגגו את כל האירועים פה, אנשים שהפכו להיות יותר ממשפחה בשבילי, אני מתרגש להגיד את זה. אנחנו עסק משפחתי, אבא שלי עובד פה קרוב לעשור, פתח כל יום את המסעדה, שעתיים לפני הפתיחה, הוציא שולחנות וכיסאות, עשה קניות, הלך לבנקים וטיפל בדברים הכי קטנים אבל הכי חשובים וכמה הוא עצוב. אנחנו מסעדה משפחתית, באו אלינו מכל הארץ ממקומות הזויים ובמשך שנים, רק כדי לאכול אנטריקוט או פלטת דגים, שאין בשום מקום כמוה, פלטה של פילה דגים, או את הטורטיות המפורסמות שלנו שאין בשום מקום. אנשים יתגעגעו אלינו ואני מאמין שאנחנו נמצא את הפלטפורמה המתאימה להגיע אליהם בעתיד".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *