אסון בחיפה: פועל נהרג לאחר שפיגומי הבניין קרסו עליו

תאונת עבודה שארעה היום באתר בנייה בשכונת נווה שאנן בחיפה, גבתה את חייו של פארס יאסין בן 28 מהכפר עראבה. בשעות הצהרים המוקדמות התקבלה הודעה בחדר המבצעים של תחנת הכבאות בחיפה על פיגום שקרס ברחוב פרץ מרקיש בשכונת נווה שאנן בחיפה.

נקבר תחת הפיגומים. פארס יאסין (צילום: באדיבות המשפחה)

למקום הגיעו חמישה צוותי כיבוי, שפעלו בראשותו של מפקד המשמרת רב רשף מרזוק חמוד, ניסו לחלץ לכוד אחד, שעל פי הדיווחים נקבר תחת ההריסות.

שלושה צוותים בראשות מפקד המשמרת רב רשף מרזוק חמוד פועלים כעת בזירת קריסת פיגום באתר בניה ברחוב פרץ מרקיש בשכונת נוה שאנן בחיפה. על פי הדיווח במקום לפחות לכוד אחד.

מדובר במבנה בן עשר קומות, שהפיגום שניצב לאורכו קרס. כוחות החילוץ שהגיעו ראשונים למקום ניסו לברר אם קיימים לכודים נוספים בין ההריסות.

"מדובר במבנה מגורים העובר שיפוץ", סיפר חמוד. "הפיגום אשר הוצב בסמוך לו קרס לחלוטין וקבר תחתיו פועל, גבר כבשנות השלושים לחייו. הכבאים עמלים לחלצו מתחת לגל ההריסות, תוך פינוי כמויות גדולות של קרשים ומוטות ברזל".

הכבאים פעלו לחילוץ גופתו של יאסין אשר היה קבור תחת ערימה של קרשי בניה ומוטות הברזל. הכבאים פינו את ההריסות באופן ידני ומשהצליחו ליצור קשר עין עם יאסין, עשו שימוש בערכת כלי חיתוך ופישוק הידראוליים כדי לאפשר את חילוץ הגופה. "הכבאים הצליחו לפתוח פתח בגל ההריסות ולהגיע אל הפועל שנקבר תחתיהן. הפועל חולץ בידי הכבאים כשהוא ללא רוח חיים. נמשכות פעולות הסריקה והניסיונות להצליב מידע בכדי לוודא כי אין נעדרים נוספים", מסר חמוד.

במקביל הוזמן כלב גישוש לזירה, כדי לבדוק אם ישנם לכודים נוספים מתחת להריסות. ממשטרת חיפה נמסר, כי, לפני זמן קצר עוכבו לחקירה, במסגרת בחינת נסיבות התאונה, ארבעה מהעובדים במקום, ביניהם הקבלן, מנהל העבודה ומנהלת הפרויקט.

הכבאים חיפשו לכודים נוספים בין ההריסות (צילום: דוברות כבאות חוף)

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *