אסתטיקה לא בגרוש – על ההשקעה הכספית בניתוחים וטיפולים אסתטיים

תעשיית האסתטיקה מציעה כיום מגוון ניתוחים וטיפולים בטכנולוגיות שונות, כי כולנו רוצים ורוצות להיות צעירים, צעירות, יפים ויפות. אבל מה לגבי ההיבט הפיננסי ואיך אפשר לממן את התוצאה הרצויה באופן הגיוני ומושכל? הנה כמה הצעות

בחסות לאומי

ההיבט הכספי בניתוחים וטיפולים אסתטיים לא תמיד מקבל את תשומת הלב המגיעה לו. בשל העובדה שכולנו רוצים להיראות צעירים, צעירות, יפים ויפות יותר, יש לנו נטייה מסוימת לקבל החלטות על סמך תחושת בטן ולא על בסיס שיקולים רציונליים.

מעבר לכך, התרבות המערבית שמעודדת צריכה, כוללת בתוכה את הניתוחים הקוסמטיים כמוצר מדף לכל דבר ועניין. זה קורה הרבה הודות למדע מתקדם וטכנולוגיה שהופכים את הטיפולים האלה לזמינים, בטוחים וטובים יותר מאי פעם. אבל כאמור, כל זה עולה כסף – ואפילו לא מעט.

כמה יעלה לי לשנות את המראה?

נתחיל בכמה נתונים שיכולים לסבר את האוזן לגבי ההשקעה הכספית. כך למשל ניתוח אף, שנחשב שכיח מאוד אצל נשים אבל קיים באחוזים גבוהים גם אצל גברים, יעלה היום כ-21 אלף ש"ח. לשם השוואה, הגדלת חזה עם שתלים רגילים תעלה 17-19 אלף ש"ח, בעוד הרמת חזה תעלה כ-28 אלף ש"ח.

עוד ניתוחים קוסמטיים נפוצים אצל גברים ונשים קשורים למשקל הגוף. כאן אפשר לראות שניתוח מתיחת בטן יעלה כ-29 אלף ש"ח, שאיבת שומן תעלה כ-17 אלף ₪, ועבור מתיחת פנים ומתיחת צוואר ביחד נצטרך לשלם לא פחות מ-30 אלף ש"ח.

בכל מקרה, המחירים המצוינים כאן הם בסיסיים בלבד וצריך לבחון כל מקרה לגופו. מעבר לכך, יש לזכור שהמחיר הסופי יינתן רק לאחר אבחון אישי על ידי הרופא המנתח.

האם מה שזול עולה ביוקר?

כמו בכל תחום, גם בניתוחים וטיפולים קוסמטיים ואסתטיים קיימים פערי מחירים של עשרות אחוזים. מצד אחד, כולנו רוצים לשלם קצת פחות ולעמוד בתקציב גם אחרי ניתוח מן הסוג הזה. מצד שני, מה שזול עלול לעלות ביוקר.

ניתוחים זולים משמעותית מהמחירון בהחלט צריכים להדליק אצלנו נורה אדומה. אם בחרנו לטוס לחו"ל כדי לעבור ניתוחים מסוימים, כמו למשל השתלת שיער בטורקיה, כדאי להביא בחשבון הפסד ימי עבודה, עלות טיסות ואת המוניטין של המנתח. חוץ מזה, יש להפריד בין מחירים זולים בגלל אופי הטיפול עצמו, לבין אפשרות לחסוך בהוצאות מכיוונים אחרים.

בין היתר, אחת הדרכים לחסוך אלפי שקלים על ניתוח קוסמטי בלי להתפשר על רמת הביצוע היא להפעיל את פוליסת הביטוח של קופות החולים. בנוסף, יש גם פוליסות בריאות של חברות ביטוח פרטיות שיכולות להיות רלוונטיות.

איך כדאי לממן את זה?

בין אם נאלצנו לשלם את המחיר הגבוה או השגנו דרך לחסוך בהוצאות, עדיין נהיה חייבים לגייס סכום כסף מסוים בשביל לממן את הניתוח הקוסמטי. האפשרות הכי נגישה ומשתלמת היא כמובן לעשות את זה עם הון עצמי קיים, חסכונות, מענקים, שחרור פיקדונות או עזרה של החברים והמשפחה. באופן הזה, מגייסים רק את הסכום הדרוש ובוחרים את הטיפול הקוסמטי הרצוי כדי לחסוך בהוצאות נוספות.

לבסוף, אפשרות אחרת שיכולה להתאים היא לשקול הלוואה לכל מטרה וללא תלות בעובר ושב. בגלל התחרות בין הבנקים והחברות החוץ בנקאיות, יש היום המון הלוואות כאלה בתנאים בהתאמה אישית. אם בוחרים באפשרות הזאת, כדאי להשקיע מעט זמן בהשוואה בין המסלולים ולבחור הלוואה נוחה עם החזר חודשי שעולה בקנה אחד עם ההכנסה. * כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *