"אף חבר צוות לא פעל כדי להגן עלי ולמנוע את התקיפה"

תלמיד, שהותקף באכזריות על ידי קבוצת נערים שהצליחה להיכנס לשטח אורט קרית מוצקין תובע פיצויים ממשרד החינוך, רשת אורט והעירייה

תלמיד אורט קרית מוצקין תובע את משרד החינוך, רשת ואורט והעירייה, לאחר שהותקף בשטח בית הספר. במהלך שנת 2017, נקרא תלמיד אורט קרית מוצקין לצאת החולה מכיתתו. כשיצא מן הכיתה, גילה כי ממתינה לו קבוצת תלמידים, שאינם לומדים בבית הספר, שהצליחו להסתנן אל המקום כדי לתקוף אותו. הנערים היכו את התלמיד, תוך שימוש בכיסאות ושולחנות ורדפו אחריו, כשניסה להימלט.

בכתב תביעה שהוגש לאחרונה אל בית משפט השלום בחיפה, טוענת בא כוחו של התלמיד, עו"ד לידור פוגל-אורן, כי בכל אותן דקות ארוכות בהן הותקף התלמיד, אף חבר מצוות בית הספר פעל כדי להגן עליו ולמנוע את תקיפתו.

על שער בית הספר להיות נעול. עו"ד פוגל-אורן
צילום: נתי חדד

בכתב התביעה צוין, כי התלמיד נותר לשכב על הרצפה, כשהוא חבול בכל חלקי גופו, עד שאחת ממורות בית הספר הבחינה בו. התלמיד פנה למוקד לרפואה דחופה, כשהוא סובל מכאבים בכל חלקי גופו ומסחרחורות.

בכתב התביעה תובע התלמיד פיצויים מרשת אורט, ממשרד החינוך ומעיריית קרית מוצקין. בתביעה טוענת עו"ד פוגל-אורן, כי התלמיד שהיה ילד חברותי ובעל ביטחון עצמי גבוה, פעיל חברתית וספורטיבית והרבה לצאת מבית ולבלות עם חבריו, נמנע לאחר התקיפה מכל פעילות, בעקבות הנכות שנותרה מתקיפת הנערים. "הותקפתי באכזריות ואסבול מנכות כל ימי חיי ואף חבר צוות מבית הספר לא פעל כדי להגן עליי ולמנוע את התקיפה", אמר הצעיר. עוד נטען בכתב התביעה, כי התלמיד סובל ויסבול כל חייו מנזקים נפשיים ופיזיים. על פי ההערכות, הפיצוי צפוי להגיע למעל ממיליון שקלים.

עו"ד לידור פוגל-אורן מסרה בתגובה: "על משרד החינוך, רשת אורט והעירייה חלה חובת הפיקוח וההשגחה על התלמידים בזמן שהותם במסגרת בית הספר, אחריות  המעוגנת בפסיקה ענפה אשר מקבילה את חובת הפיקוח וההשגחה של המורה לזו של הורה. לא יתכן שהורים ישלחו את ילדיהם למסגרות החינוך כשהילדים חשופים לחדירת גורמים זרים ומסוכנים לשטחן של אותן מסגרות החינוך. על שער בית הספר להיות נעול משך כל שעות הלימודים ועל צוות בית הספר למנוע באופן מוחלט חדירת גורמים בלתי רצויים. במקרה זה  לא זו בלבד שהנתבעות אפשרו לתוקפים לחדור לתוך בית הספר, אלא שהתוקפים רדפו אחרי התובע רגעים ארוכים מבלי שאף גורם מהצוות ימנע את התקיפה. במקרה זה הנתבעות התרשלו והפרו את חובת הזהירות כלפי תלמידי בית הספר בכלל ונגד התובע בפרט אשר תולדת רשלנותן יסבול ויהיה מוגבל כל חייו."

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *