אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לדאוג לעתיד

כל מה שרציתם לדעת על הדרך הטובה ביותר להשקיע את הכסף כשיוצאים לפנסיה

התחילו בקטן. אייל אלחייאני (צילום: עצמי)
  • אף פעם לא מאוחר מדי להשקיע. התחילו להשקיע עוד היום, משום שבאפיקי השקעה סולידיים לזמן יש אפקט משמעותי – אפקט הריבית דריבית. הריבית המצטברת על ההשקעה הופכת להיות מושקעת גם היא, וכך הכסף שלך מייצר עוד כסף, כאשר לאורך זמן ניתן להגיע לתשואה מצטברת משמעותית.
  • גוונו את תיק ההשקעות שלכם. על מנת להפחית את התנודתיות של התשואה בתיק, שלבו גם אפיקי השקעה סולידיים ובטוחים, עם רמת סיכון נמוכה אך עדיין עם תשואה משמעותית.
  • ההשקעה שלכם יכולה להפוך להשלמת הכנסה חודשית. למי שחפץ בכך, ישנם אפיקי השקעה אשר מאפשרים משיכה של התשואה בכל חודש בחודשו, כך שתוכלו ליצור השלמת הכנסה חודשית. שימו לב – בחירה זו מבטלת בעצם את אפקט הריבית דריבית.
  • וודאו את מידת הנזילות של ההשקעה שלכם, ושהיא תואמת את מטרת ההשקעה. לאפיקי השקעה שונים יש נהלים שונים לגבי הנזילות של הכסף. בחלקם הכסף זמין ונזיל בכל שלב, ובחלקם ישנה תקופת נעילה על הכסף וקנסות בהתאם לזמן משיכת ההשקעה. הגדירו מראש את מטרת ההשקעה שלכם – חיסכון לטווח ארוך, נעילה לצורך הוצאה גדולה בטווח הקרוב וכו', וודאו כי תנאי הנזילות פוגשת את אותה מטרה.
  • התחילו בקטן. אם אתם מתלבטים לגבי אפיק השקעה מסוים, ולא בטוחים במידת הסיכון, השקיעו תחילה סכום שאתם מרגישים איתו בנוח, ולאחר שתצברו ביטחון תוכלו להגדיל את ההשקעה. תוכלו גם לבחון כמה אפיקים במקביל ע"י השקעה קטנה בכולם, ולאחר תקופה להחליט עם מי אתם ממשיכים.
  • להשקעות שונות יש קרנות הגנה וביטחון שונות. אם בחרתם לדוגמא להשקיע בפלטפורמות להשקעות אלטרנטיביות כמו השקעות באשראי, רובן יודעות להציע קרן שאמורה לבטח את ההשקעה במקרה של אי פרעון הלוואה. ישנן קרנות "שנועלות" חלק מסוים מההשקעה לצורך ביטחון, וישנן קרנות שמבטחות במקרה של חשיפה – ומאפשרות לכל הכסף להמשיך "לעבוד". וודאו באיזו קרן עושה הפלטפורמה שימוש ושזה אכן פוגש את רצונותיכם.
  • רגולציה ופיקוח הן אחת הדרכים לוודא את ביטחון ההשקעה. מי עומד מאחורי הפלטפורמה דרכה אתם משקיעים? ישנם כיום דרכים רבות להשקיע את כספכם, וודאו כי מאחורי אפיק ההשקעה שבחרתם עומד גוף שמפקח על הפעילות בו.

הכותב הוא אייל אלחיאני, מייסד ובעלים של חברת טריא

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *