"אפילו בבזן מפנימים שהפור נפל והפתרון היחידי הוא סגירה מוחלטת של בזן"

ארגון מגמה ירוקה הוציא תגובה על הודעת הבורסה שפרסם היום בזן, בטענה שדוח שעשתה חברת הייעוץ מקינזי למועצה הלאומית לכלכלה, קבע שהערך הכלכלי הכדאי ביותר לסגירת מתחם בזן מדבר על שנת 2030

מתחם בזן פרסם היום הודעה לבורסה, בה מתייחסים בחברה לדוח מקינזי שקבע, כי סגירה מלאה של הפעילות במתחם בזן תניב את הערך הכלכלי הגבוה ביותר, אם תתבצע בשנה הרחוקה ביותר שנבדקה, כלומר 2030. "אחרי חודשים ארוכים של שתיקה והתעלמות מן הפיל האדיר שבחדר והשקעת מיליונים בתעמולה דמגוגית וחסרת אחריות, כעת גם בזן כבר אינה יכולה עוד לשתוק", אמרו בארגון מגמה ירוקה. "מהודעת בזן היום לבורסה בעניין דוח מקינזי, עולה בבירור כי אפילו שם מפנימים היטב כי הפור נפל וכי הפתרון היחידי שנמצא באופק הוא סגירה מוחלטת של בזן. הוויכוח הוא אפוא אך ורק על מועד הסגירה הרצוי.
מגמה ירוקה מבהירה, כי ההבדל בין שנת 2025, המצוינת בדוח מקינזי כשנת היעד, לבין שנת 2030, אותה מעדיפה בזן מעדיפה, הוא חמש שנים נוספות של זיהום אוויר ונזקי סביבה בשיעור של כמיליארד שקלים בשנה ועלויות גבוהות בהרבה, בשיעור של מיליארדים רבים, בגין ביצוע פעולת הסגירה עצמה.
"חשוב להבהיר כי בניגוד לעמדת בזן, הירידה העולמית בביקוש לבנזין היא תופעה קיימת והיא צפויה להמשך, וכן כי עלות המעבר מגז ביתי לתחליפים איכותיים אחרים היא של כ-30 שקלים לשנה למשק בית.
עוד חשוב להדגיש כי כל ההשקעות הכספיות הנובעות מהכנת המשק לסגירת בזן הן כאין וכאפס לעומת החיסכון הכספי האדיר העולה מביטול תכניות ההרחבה הקיימות. מגמה ירוקה תמשיך להוביל את המאבק הציבורי לסגירת בזן מהר ככל האפשר, תוך מציאת פתרונות תעסוקה איכותיים לעובדים", נמסר מארגון מגמה ירוקה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *