באיזה מקרים תבינו שאתם זקוקים לאורולוג?

חיינו רצופים אירועים שונים, כאשר חלק מהם קשורים דווקא לבריאותינו. אם אתם חשים כי יש בעיה רפואית הקשורה למערכת השתן או מערכת הרבייה שלכם (השתיים קשורות האחת בשנייה), זה הזמן לפנות לרופא ולהתייעץ עימו לגבי בעיות אלו וכיצד ניתן לפתור אותן.

תחום האורולוגיה

הרופא שעימו יש להתייעץ במקרים כאלו ואחרים הקשורים למערכות השתן והרבייה הוא אורולוג. הרופא יוכל לאבחן אתכם ע"י ייעוץ רפואי תחילה ולהבין מה בדיוק הבעיה שבגינה הגעתם אליו. איברי הגוף הכלולים בהתמחותו של האורולוג הם השופכה, איברי הרבייה הזכריים, השופכנים, כיס השתן, כליות ובלוטות יותרת הכליה.

תחום רפואה זה משלב הן טיפול תרופתי שאינו מצריך ניתוח והן את הניתוחים המתקדמים ביותר מבחינה כירורגית, המשלבים בין היתר: טכנולוגיות זעיר־פולשניות, טכנולוגיית לייזר, טכנולוגיה רובוטית ולפרוסקופיה וגם טכנולוגית הדמיה בסיוע ציוד וסיבים אופטיים.

באילו מקרים לא נדרשת התערבות כירורגית?

לא כל מקרה מצריך ניתוח או פלישה כירורגית לגוף. המקרים שבהם תוכלו להיעזר דווקא בתרופות הם במקרים  של זיהומים או דלקות בשלפוחית השתן וגם במצב של הגדלה שפירה של הערמונית.

באילו מקרים תזדקקו לניתוח?

מקרים שבהם תזדקקו לניתוחים או בדיקות פולשניות הם מומים מולדים, סרטן הערמונית, אבנים בכליות, חבלות בכיס השתן, סרטן בכיס השתן ודליפות של שתן.

אורולוג לגברים ולנשים

אומנם כשחושבים על אורולוג חושבים מיד על רופא המיועד לגברים המטפל בערמונית ובאיברי המין הגבריים, אך אורולוג הוא רופא המטפל בנשים גם כן. אומנם לא באיברי המין הנשיים, לשם כך יש גניקולוג, אך אם ישנן נשים הסובלות מבעיות ברצפת האגן, במערכת הרבייה ובמערכת השתן, יש לגשת אל אורו־גניקולוג אשר יוכל לסייע להן במקרים אלו.

מהם הטיפולים אשר אורולוג יכול להציע לכם?

לאורולוג תחומי התמחות רבים וזהו מקצוע הנמצא בחנית הרפואה הכירורגית שכן פעמים רבות אורולוגים נדרשים לבצע הליכים מורכבים במיוחד המצריכים מיומנויות וידע במכשור הטכנולוגי החדיש ביותר. לפניכם מגוון הטיפולים אשר אורולוג יוכל לסייע לכם איתם, ביניהם הטיפולים הבאים:

טיפולים המיועדים לאיברי הרבייה הזכריים, ערמונית ושופכה:

הסרת גידולי כליה בהקפאה המוכרת כקריו־אבלציה שהיא למעשה צריבה בקור של המיועדת לטיפול של גידולים רקמתיים, ניתוח לכריתת הערמונית בפרוצדורת  HoLEPהעושה שימוש בלייזר ואינה מצריכה לחתוך את הגוף, קשירה ושחזור צינור הזרע/שופכה, ניתוח ערמונית רובוטי/לייזר, קיבוע האשך לשק האשכים, ניתוחי הפקת זרע לגברים הסובלים מאזוספרמיה, תיקון עקמת של הפין, היפוספדיאס – ניתוח לסגירתו של סדק בתחתית השופכה, היצרות שופכה טיפול בסיוע בלון אופטיליום לפתרון בעיה במתן שתן, ניתוח לתיקון דליות באשך (וריקוצלה) המתבצע באופן מיקרו־כירורגי, דליפת שתן אצל גברים, ניתוח TURED  לפתרון בעיית פוריות הנובעת מחסימה בצינוריות השפיכה, ביופסיית פיוז'ן מבוססת MRI לערמונית, ניתוח של סרטן הערמונית, ניתוח פרוסטטה, ניתוח מיאטוטומי להרחבת היצרות השופכה, ניתוח TURP דרך השופכה להסרת גידול, ניתוח בדרכי השתן – הסרת גידולים בשלפוחית השתן, האשכים והכליות וניתוח הידרוצלה לניקוז הנוזלים בשק האשכים.

טיפולים המיועדים לבעיות בכליות:

כריתת כליה המתבצעת בגישה הפתוחה אם יש גידולים רבים בכיה או בגישה הזעיר־פולשנית דרך אזור המותן, ניתוח או ריסוק אבנים במערכת השתן אם לא עזר טיפול תרופתי, פיאלופלסטי – תיקון היצרות במוצא אגן הכליה ואורטרוסקופיה לבחינת דרכי השתן, הכליות והשופכנים וריסוקן של אבנים בכליות במידת הצורך.

לסיכום, אם אתם סובלים מבעיות הקשורות למערכת הרבייה שלכם או למערכת השתן גשו לאורולוג אשר יוכל לסייע לכם במגוון רחב של טיפולים בין אם תרופתיים ובין אם כירורגיים והשיבו לעצמכם את השקט בחייכם.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *