בובות על חוט/מריו ורגס יוסה מספרדית: עינת טלמון | הוצאת אחוזת בית

לפני כשבועיים התאבד נשיא פרו לשעבר אלאן גרסיה, לאחר שנחשד בשחיתות ושוטרים הגיעו לביתו. כעת רואה אור ספר חדש שבמרכזו גם פרשת שחיתות בפרו של שנות ה-90, שבראשה עמד אלברטו פוג'ימורי. מריו ורגס יוסה התמודד בשנות ה-90 לנשיאות והפסיד לפוג'ימורי, שמאוחר יותר נשפט על שחיתות ופגיעה בזכויות אדם והורשע בביצוע פשעי מלחמה. ספר חדש ונועז מאת זוכה פרס נובל לספרות מריו ורגס יוסה.

מריסה וצ'בלה, שתי חברות טובות שכל אחת מהן נשואה באושר, מוצאות את עצמן אחרי ערב של שיחות ויין במיטה המפוארת של מריסה. בלי להבין איך זה קורה, הן שוקעות לפתע בסקס סוער ונטול עכבות שמותיר אותן המומות. אלא שנסיעה משותפת למיאמי מבהירה לשתיהן שמעכשיו הן שותפות לסוד מתוק ומענג, ואין להן שום כוונה להפסיק ליהנות זו מזו.

בו בזמן גם לאנריקה, בעלה של מריסה, יש סוד גדול ומביך. כאחד מאנשי העסקים החזקים והעשירים בפרו, הוא מוצא את עצמו שקוע בשערוריית מין מביכה: מנהל צהובון רכילותי ידוע לשמצה מתכוון לפרסם תצלומים מפורטים ומרשיעים שלו מאורגיה של סמים וזונות. רק עורך הדין המצליח לוסיאנו, חברו הטוב ובעלה של צ'בלה, מצוי בסוד העניינים. במהרה הפרשה הופכת לתסבוכת גדולה, שבה מעורבים כוחות פוליטיים רבי-עוצמה, בהם "הדוקטור", ראש השירות החשאי ואיש סודו של נשיא פרו.

וכך נעים הקוראים ב"בובות על חוט" בין סיפורן של שתי החברות הטובותלסיפורם של שני החברים הטובים. מריו ורגס יוסה בורא רומן עסיסי ויצרי שבו שזורים תיאורים אירוטיים, חלקם מפתיעים וחלקם מענגים, ובמרכזו שני זוגות עשירים שחיים בנחת בפרו מוכת הטרור והעוני.

זהו סיפור על עיתונאים שמוכרים את נשמתם לשטן, על כל אותם מושכים בחוטים שמניעים חפים מפשע כמו בובות על חוט, ועל העיוורון והדקדנטיות שבהם חיים העשירים, גם כשעולמם מתערער.***

"בובות על חוט" הוא אחד הרומנים הנועזים והמהנים לקריאה של  מריו ורגס יוסה,חתן פרס נובל לספרות לשנת 2010. ספריו רבי המכר"תעלוליה של ילדה רעה", "הרומנטיקן", "העיר והכלבים", "הבית הירוק" ועוד תורגמו לשפות רבות והביאו להכרה בו כאחד מחשובי הסופרים בגל הלטינו-אמריקאי.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

ואולי כל מה שאנחנו צריכים עכשיו זה סטנדאפ עם אסף יצחקי ללא צנזורות?

מה באמת אתם צריכים כרגע? נדמה שלפתוח את מהדורות החדשות בחודשים האחרונים הפך עבור מרבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *