"בחיפה מעדיפים להמשיך לעבוד בצורה פרימיטיבית ולא יעילה"

בהיעדר מצלמות או מערכת כריזה בגנים הציבוריים, ההורים בקרית חיים ממשיכים לסבול. בני הנוער משחיתים את גני השעשועים ומדי יום מושחתים עוד ועוד גני שעשועים

החופש הגדול הוא זמן בו בני הנוער מחפשים תעסוקה גם בלילות וזו הסיבה, שרבים מהם מוצאים את עצמם מבלים את הערבים והלילות בגנים הציבוריים. מדי יום, מגיעים הורים לילדים צעירים לאותם גנים ציבוריים ומוצאים את גני השעשועים מושחתים.

למה הילדים שלי צריכים להיחשף לתכנים כאלה. גן השעשועים בקרית חיים
צילום: עצמי

חברת המועצה מקרית חיים הילה לאופר, הגישה, לקראת ישיבת המועצה האחרונה שאילתה בנושא המצלמות ומערכת הכריזה שיוצבו בגנים השעשועים ובכך, יוכלו למנוע או להפחית משמעותית את השחתת הגנים. בתשובת ראש העיר לשאילתה, השיבה עינת קליש, כי בשל התנאים הטופוגרפיים של חיפה, בקרית חיים יש קושי בלהציב מצלמות. "חוקי האנליטיקה אינם מאפשרים לאתר ונדליזם, אלא לאתר נוכחות אחרי שעות מסוימות, שכן אחרת המצלמות תהיינה פתוחות כל הזמן מול המוקדן ואלמנט הסלקטיביות יתבטל. בגזרה שאין אנטליטיקה, נפתחות המצלמות לצפייה ממוקדת במוקד המבצעי לפי הצורך. פריסת מצלמות מצריכה תשתית סיבים או קו ראייה לשידור האות, שבעיר כמו חיפה בה קיים רכס הר, הצורך אינו מתאפשר תמיד".

בעל חברת חשמל ותקשורת רועי רבן, המתמחה במצלמות אבטחה והצבתן מסביר כי אין קשר בין התנאים הטופוגרפיים לבין הצבת מצלמות אבטחה. "התנאים הטופוגרפיים לא יכולים להפריע במקרה של הצבת מצלמות, ניתן להציב מצלמה בלונדון ולצפות בה מקרית חיים, לכן הטענה על תנאים טופוגרפיים אינה נכונה".

לחייב את הוונדליזם. הילה לאופר
צילום: דורון גולן

בינתיים, ההורים בקרית חיים ממשיכים לסבול מהוונדליזם. הורים שהגיעו אתמול לגן השעשועים ברחוב הפלוגות, מצאו את מתקן המשחקים מושחת ושבור, שרוססו עליו כתובות גרפיטי בשפה שאינה הולמת לילדים. "למה הילדים שלי צריכים להיחשף לתכנים כאלה", שאלה אמא.

"גני המשחקים המועטים שלנו ממשיכים לסבול מוונדליזם", אמרה היום חברת המועצה הילה לאופר, "רק השבוע העליתי את הבעיה בישיבת המועצה וקיבלתי המון תשובות, אבל נראה שכולן מתחמקות. יש מצלמות, אבל לא ברור מה תפקידן בכל סאגת ההשחתה הבלתי נסבלת ובלתי פוסקת. אם יש מצלמות יעילות, מדוע אף אחד לא נתפס? מדוע אף אחד לא משלם את מחיר הפעולות שלו? אם היו מצלמות תקינות ומערכת כריזה, היו חוסכים בפקחים שמסתובבים בצורה אקראית, היו חוסכים בעלות מתקנים שמושחתים, היו יכולים להגיע אל הוונדליסטים ולחייב אותם לשלם על הנזק. כל כך הרבה פעולות חיוביות בזכות מצלמות ומערכת כריזה, במקום זאת בחיפה, מעדיפים להמשיך לעבוד בצורה פרימיטיבית ולא יעילה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *