בחיפה תשלמו יותר

חברת המועצה מקרית חיים סופי נקש, תגיש ביום שלישי הקרוב שאילתה למועצת העיר חיפה, שמבקשת להבין מדוע מחירן של קייטנות חנוכה בחיפה כפול מבשאר הקריות

ילדי חיפה לא שונים. סופי נקש צילום: דורון גולן

רק לפני כשבועיים פרסמה עיריית חיפה כי תסבסד את קייטנות חנוכה, זאת לאחר שמשרד החינוך הודיע כי יפסיק לתקצב. מיד לאחר מכן פורסמו המחירים ומסתבר, שבעוד שבקריות תשלום ההורים עבור קייטנת חנוכה עומד על 150 שקלים בלבד, בחיפה ישלמו 280 שקלים.

חברות המועצה מקרית חיים סופי נקש תגיש השבוע שאילתה למועצת העיר חיפה, בה הם מבקשות להבין מדוע. "אמנם מדובר בהפרש של מאה שקלים, אך להרבה משפחות מדובר על כסף רב, במיוחד שיש מספר ילדים במסגרות החינוכית", נכתב בשאילתה.

נקש ביקשה לדעת מדוע המחיר אינו שווה לשאר המחירים בקריות. לילדי הגנים שאינם חלק ממסגרת הצהרונים אך זקוקים לסידור בחנוכה, העלות היא 340 שקלים עד השעה 14:00 ו- 500 שקלים עד השעה חמש. נקש שאלה מהו הסבסוד שניתן לילדי הגנים שאינם רשומים למסגרת הצהרון כל השנה.

עוד התייחסה נקש להערה שנכתבה בדף העירייה ופוטרת את עיריית חיפה מאחריות לגבי קייטנות פסח. "בהודעה בדף העירייה נרשם כי ניצנים בחופשת פסח תתקיים רק במידה ומשרד החינוך יתקצב את הרשויות, ובמידה ולא, יועבר תקציב המימון על חשבון ההורים", נכתב בשאילתה. "מדובר בהודעה לקונית שמגלגלת על ההורים את הבעיה ומסירה מעיריית חיפה את האחריות לחופשת פסח מבעוד מועד. עדיין ישנן אלפי משפחות שלא יוכלו לעמוד בתשלומים ונחזור למה שקרה בקייטנות הקיץ, רק שעכשיו העירייה התנערה מבעוד מועד. אבקש לדעת איזה פיתרון העירייה מתכוונת לגבש לחופשת הפסח בנושא הקייטנות ולא לפטור את עצמה בהסרת האחריות מראש".

נקש הסבירה כי הגישה את השאילתה בעקבות פניות של הורים, שמנסים להבין מדוע בחיפה משלמים מאה שקלים יותר מערים שכנות. "מדובר על אותו אופי קייטנה ושירות, שההפרש הוא מאה שקלים לילד. כשלמשפחה יש שניים או שלושה ילדים, ההפרש הוא כבר גדול. אם עיריית חיפה החליטה לסבסד, מן הראוי שהייתה משווה את המחיר לקריות השכנות. ילדי חיפה לא שונים מילדי הקריות וההורים משלמים את אותה ארנונה אם לא גבוהה יותר כדי לקבל סבסוד דומה לערים השכנות".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *