בטירת כרמל לא שמעו על משבר הדיור החריף

צונאמי הקורונה פגע קשות בכלכלות מדינות העולם ובתוכן הכלכלה הישראלית אשר נפגעה קשות מהאטה ומהסגר שהוטל על מגזרים רחבים במשק בקורונה מועד א' וגם כעת במועד ב' של המגפה.

במטרה לחזק את שוק הדיור אשר נפגע קשות בחודשים האחרונים הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ על הורדה משמעותית במס הרכישה, במטרה להחיות מחדש את שוק הדיור. גם החברות הקבלניות החברות בהתאחדות בוני הארץ מדברות ומתריעות מפני  משבר הדיור החריף הגורם להאטה קשה ולעיתים לעצירה מוחלטת של הענף.

אל המתריעים בשער הצטרף גם נגיד בנק ישראל אשר קבע כי משבר הדיור הוא המאיים ביותר מבין כל  המשברים שצפו בגלל הקורונה.

בבדיקה שנערכה בשבועות האחרונים בערים שבהן קיימת תנופת בנייה אדירה ,במטרה לאמוד את ממדי משבר הדיור, התברר כי כנראה ישנה עיר אחת בישראל אשר בה לא שמעו כנראה על משבר הדיור ובה עסקי הדיור מתנהלים כמעט כרגיל –טירת כרמל.

ים המנופים המכסים את שמי העיר בשנים האחרונות והפכו לחלק מסמלה של העיר  ועשרות הפרויקטים לבנייה המפוזרים בכל רחבי העיר נותרו כשהיו עוד בטרם המגיפה.

בבדיקה שנערכה בין חברות הבנייה השונות מדווחות האחרונות על התעניינות וביקושים בהיקפים סבירים גם בתקופה זו שבה ענף הבנייה נעצר בחלק נכבד מערי ישראל.

מסתבר כי קהלי היעד של טירת כרמל – הזוגות הצעירים ומשפרי הדיור ממשיכים להתעניין ולרכוש דירה בעיר גם בעת הנוכחית ,כמעט ללא קשר לקורונה.

הבדיקה העלתה כי רכישת הדירות בעיר לא ירדה משמעותית כי רוכשי הדירות סבורים כי רכישת דירה בטירת כרמל היא עסקה טובה מבחינה  כלכלית  בשל מחירי הדיור האטרקטיביים וההיצע הגדול  ,ובנוסף הם עוברים לגור ורוכשים דירה בשכונה חדשה וצעירה  ובעיר שבה יש חינוך מושקע ואיכותי ונוף משגע.

  אחד ממנהלי חברות הבנייה הגדולות אשר נשאל לפשר התופעה אמר בחצי חיוך כי "לזה קוראים חוכמת ההמונים !!!"

קרדיט צילום
עקיבא דוד

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *