בית הדין הרבני והצורך בעורך דין גירושין לענייני משפחה

בית הדין הרבני והצורך בעורך דין לענייני משפחה / גירושין

נושא דיני המשפחה וגירושין הם מהנושאים השכיחים ביותר בבתי המשפט בישראל. מערכת החוק בנושאי ענייני משפחה וגירושין קובעת כי ישנם מקרים אשר ידונו בבית המשפט לענייני משפחה ויש דינים שידונו בבית הדין הרבני. על כל פנים בכל נושא הקשור לדיני משפחה או גירושין יש לפנות לעורך דין המתמחה באותו התחום על מנת שיוביל אתכם בדרך הנכונה אל המוסד המתאים ביותר למקרה ולנסיבות המקרה הפרטני שלכם וייצג אתכם נאמנה.

למי נגיש את התביעה?

למי נגיש את התביעה? בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה? ובכן לשני הגופים סמכויות שונות ודומות שיכולים לדון בהם. כך למשל דיני נישואין וגירושין משתייכים לבית הדין הרבני, דיני מזונות לילדים נתונים תחת חסות בית המשפט לענייני משפחה אלא אם הסכימו הצדדים לדון במזונות הקטינים במסגרת ההליכים המתנהלים בבית הדין הרבני. בית הדין הרבני יכול גם לדון בענייני ירושה אם שני הצדדים הסכימו לכך בכתב. ישנם התלבטויות רבות להיכן עדיף לגשת – בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה: יש שאומרים שבתי המשפט לענייני משפחה הוא טוב יותר עבור האישה ואילו בית הדין הרבני טוב יותר עבור הגבר מטעמי דת, אולם לא תמיד כך הדבר. הבחירה במקום תלויה במושא התביעה ובמקרה הספציפי שלכם. עורך דין לדיני משפחה המייצג אתכם ימליץ לכם על המקום הטוב ביותר עבורכם לטיפול בנושא הפרטני שלכם.

גירושין

נושא הגירושין הוא נושא שכיח מאוד בישראל. זוגות מתחתנים מתוך אהבה אחד לשנייה אולם לא פעם קורה מצב שבו זוגות אינם מסתדרים ככל שעובר הזמן, האהבה מתפוגגת והיחסים נפגעים. אחד הצדדים או שניהם מובילים לפרידה ואז שוכרים את שירותיו של עורך דין מנוסה בדיני משפחה שיעזור לסיום התהליך בדרך הטובה והיפה או הפחות יפה בהתאם לאופן בו בני הזוג מעוניינים לסיים את הקשר שלהם. ישנן סיבות רבות לגירושין וסביר להניח שבמקרים רבים הנושא עשוי להיות מורכב מאוד ומצריך טיפול של עורך דין מקצועי בתחום. כדי לדרוש את הגירושין מהצד השני צריכה להיות עילה מספקת לכך. לעתים יהיה מדובר בצד אחד שעזב את הבית, אחד מבני הזוג בגד, אחד מבני הזוג אינו רוצה לקיים יחסי אישות, אחד הצדדים נפצע חס וחלילה, אחד הצדדים אינו יכול להוליד ילדים ועוד.

נושא הכתובה

הכתובה היא סוג של שטר חוב שאמור למנוע מהגבר להתגרש מאשתו בקלות ראש. על הגבר לזון את אשתו כפי שהתחייב לכך ובמקרה של פרידה יהיה עליו לפרוע את שטר החוב ולשלם לה את המגיע לה על פי הרשום בכתובה. במקרים מסוימים בהם הבעל מערער על הכתובה מסיבה כלשהי שיכולה לשלול את הכתובה מהאישה הערעור עשוי להתקבל והבעל יקבל פטור מתשלום הכתובה. כמו כן, ישנם מקרים בהם בית הדין הרבני מקל על הבעל עם סכום הכתובה.

עורך דין לענייני משפחה

גם מלבד לנושא הגירושין ישנם נושאים רבים הקשורים בדיני המשפחה כמו ענייני ירושה, אלימות במשפחה, משמורת ילדים, הסכמי ממון, אבהות/אימהות ועוד. במקרים כאלה ואחרים תצטרכו עורך דין מנוסה בענייני משפחה שיטפל בתיקים אלו.

אנו במשרד עורכי הדין סגל שמחיוב נעמוד לשירותכם לאורך כל הדרך, נייצג אתכם כראוי ונדאג להדריך אתכם בכל התהליך. המשרד עוסק במגוון תיקים בתחום דיני המשפחה, החל מחלוקת רכוש, ירושות וצוואות, דיני משפחה למיניהם, יישוב סכסוכים והכנת הסכמים ועד משמורת, הסכמי ממון והסכמים אחרים. לפרטים נוספים, מידע חשוב, התייעצות או הזמנת פגישה תוכלו ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

משרד עורכי דין סגל שמחיוב ושות'

משלם מזונות יותר מגובה ההכנסה? לא עוד! שיוויון וצדק בחובת המשפחה

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

אורט דפנה הראשונה בארץ בהתארגנות ללמידה מרחוק

לאור ההנחיה של משרד החינוך לסגור את בתי הספר עקב התפשטות נגיף הקורונה, בחטיבת הביניים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *