בית הדין לעבודה דחה תביעה של 780 עובדי רפאל

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה דחה תביעה של עובדי רפא"ל נגד המדינה, לקבלת פדיון ימי מחלה. העובדים חויבו לשלם 400 אלף שקלים עבור הוצאות

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, דחה הבוקר את תביעתם של 780 מעובדי רפא"ל, לקבלת פדיון ימי מחלה. חברת רפא"ל, הייתה עד שנת 2000, יחידת סמך של משרד הביטחון ועברה באותה שנה זו להיות חברה ממשלתית. בעת המעבר, נחתם הסכם עם ארגון העובדים שזיכה את התובעים בהטבות תמורת הסכמתם לשינוי.  במועד המעבר חתמו התובעים על כתבי ויתור, לפיהם תמורת ההטבות, לא יהיו להם כל טענות נוספות נגד המדינה בגין תקופת עבודתם ביחידת הסמך.

למרות התחייבותם המפורשת בכתבי הוויתור, הוגשו בשנת 2016, לא פחות מ-780 תביעות של עובדי מחקר, לקבלת פדיון ימי מחלה עבור התקופות בהם שהו בשבתון בעת עבודתם ביחידת הסמך. שוויין המוערך של תביעות אלו מיליונים רבים.

בית הדין דחה את תביעת עובדי רפא"ל
צילום: דורון גולן

 העובדים  טענו שלא ידעו במועד המעבר על זכותם הנתבעת,  מאחר שהדבר נודע להם רק מפסק דין שניתן מספר שנים מאוחר יותר בעניינם של עובדי מדינה אחרים.

הבוקר, דחה בית הדין את התביעות וניתן תוקף לכתבי הוויתור, תוך קביעת חשובות ביחס לכתבי ויתור הנחתמים מכוח הסכם קיבוצי. בנוסף, חויב כל אחד מהתובעים בתשלום 500 שקלים הוצאות, כשלנוכח מספר התובעים, הגיע סך ההוצאות שנפסקו לטובת המדינה לסכום יוצא דופן וחריג של כ- 400 אלף שקלים. 

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *