בית החולים רמב"ם: הושק מרכז למיצוי זכויות מטופלים ומשפחותיהם

במעמד השרה לשוויון חברתי והנהלת בית החולים הושק המרכז, שאימץ את מודל העבודה של המשרד לשוויון חברתי

הבוקר (שלישי), בהשתתפות השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ומנהל בית החולים רמב"ם ד"ר מיקי הלברטל, הושק בבית החולים רמב"ם מרכז למיצוי זכויות מטופלים ומשפחותיהם. המוקד מאמץ את מודל העבודה של מיזם "יחידות סגולה" של המשרד לשוויון חברתי הפועל ב- 17 בתי חולים ברחבי הארץ, ובחמש השנים האחרונות גם בבית החולים רמב"ם. המרכז יכלול פעילות של בית החולים רמב"ם, משרד הבריאות והמשרד לשוויון חברתי ויספק מענה לכלל המאושפזים והמטופלים בבית החולים ולבני משפחותיהם, מינקות ועד זקנה. כאשר, יחידת הסגולה תוסיף לספק מענה לאזרחים הוותיק ותופעל על ידי האזרחים הוותיקים המתנדבים בה, כפי שמתקיים מאז 2014.

בשעה טובה. השקת המרכז
צילום: פיוטר פליטר

המרכז למיצוי זכויות של מטופלים ובני משפחותיהם יספק מענה לכלל המטופלים בבית החולים ובני משפחותיהם, כאשר במרכז יינתנו שירותים למטופלים עד גיל פרישה וביחידת הסגולה למטופלים מגיל פרישה. במוקד יינתן מידע מקיף למטופלים על זכויותיהם ויסייעו במיצוין, כאשר השירות ניתן כולו חינם לאזרחים.

"אין ספק שחברה מתקדמת נמדדת בסיוע שהיא מסוגלת להעניק למרכיבים החלשים יותר בתוכה",אמר במעמד השקת המרכז החדש ד"ר הלברטל,"המרכז הרפואי רמב"ם גאה לחנוך את המשכן החדש של "המרכז למיצוי זכויות מטופלים" של משרד הבריאות, המשלב בתוכו גם את "יחידת סגולה" של המשרד לשוויון חברתי – המתמקד במיצוי זכויות לאזרחים ותיקים ובני משפחותיהם. השילוב הזה של שני משרדי ממשלה המושיטים יד לאוכלוסיית המטופלים, יחד עם תוספת כוח של עובדות סוציאליות מסורות של בית החולים המיועדות לסיוע במרכז המשולב – מאפשרת להפנות מאמץ מיוחד לאותו כיוון. הנשכרים הם כמובן כלל האזרחים – צעירים או ותיקים, ובני משפחות של מטופלים, שלא תמיד מודעות למגוון הזכויות שמגיעות להם".

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל:"בשנים האחרונות יחידות סגולה הוא אחד ממיזמי הדגל של המשרד לשוויון חברתי, ומסייע לנו במאמץ החשוב למיצוי זכויות האזרחים הוותיקים. בזמני אשפוז הזכויות משתנות ומתרחבות, אך לצערי רבים מהם אינם מודעים לכך. במאמצי העובדים והמתנדבים ביחידות סגולה, האזרחים הוותיקים המאושפזים מכירים את זכויותיהם וממשים אותן. בשנים האחרונות הגענו ליותר מ- 320 אלף אזרחיות ואזרחים ותיקים מאושפזים ומיצינו עבורם זכויות בהיקף של למעלה מ 30 מיליון ₪. אני שמחה ומברכת על כך שמשרד הבריאות ובית החולים רמב"ם מאמצים את המודל ומנגישים אותו לכלל האוכלוסייה".

צילום וידאו: נתנאל אייזיק

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *