בית המשפט המחוזי ביטל זיכוי לנהג שפגע בהולכת רגל

בדעת רוב קבעו השופטים כי בית משפט השלום לא לקח את כל הראיות בחשבון, והחזיר את התיק לדיון

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את ערעור הפרקליטות וביטל הכרעת דין של בית המשפט השלום בחיפה, שמזכה נאשם מסעיף גרימת מוות ברשלנות, בתאונת דרכים שהתרחשה בשנת 2015 בנווה שאנן.

בכתב האישום שהוגש נגד הנהג, צוין כי בעת שיצא מחניון בית חולים לכיוון נווה שאנן בחיפה, התקרב למדרכה ופגע עם חזית רכבו בקשישה בת 86. הפגיעה גרמה לה לפציעת ראש קשה, היא פונתה לבית החולים רמב"ם ונפטרה כעבור מספר שעות.

בסיום ניהול התיק בבית המשפט השלום לתעבורה בחיפה, לפני השופט גיל קרזבום, זוכה הנאשם מחמת הספק, מעבירה שיוחסה לו בכתב האישום. לאחר הכרעת הדין, הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט המחוזי, בפני הרכב של שלושה שופטים.

שופטי בית המשפט המחוזי, קבעו בדעת רוב, כי בית המשפט השלום שגה בהחלטתו, באופן המצדיק את התערבות בית המשפט המחוזי. "הרשע המשיב אינה מבוססת אך ורק על הודייתו של המשיב, אלא גם ניתן לבסס אותה על ראיות נוספות, אשר בהצטרפן זו לזו, יוצרות מארג ראייתי שלם, המבסס הרשעה. בית המשפט התעלם מהתמונה הכוללת של הראיות ואופן השתלבותן יחד", נכתב.

בסופו של דבר, הוחלט ברוב דעות של השופטים כמאל סעב ויגאל גריל, לקבל את ערעור המדינה ולבטל את זיכוי הנאשם. לאור האמור, הוחלט להחזיר את התיק לבית המשפט השלום, כדי להשלים את הכרעת הדין בשתי הסוגיות שטרם הוכרעו, שאלת רשלנותו של הנאשם ושאלת הקשר הסיבתי בין תאונה לבית מות המנוחה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *