בית המשפט ימנה מטעמו מודד מומחה לשטח רפאל

בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי, הצליחה עיריית קרית ים להפתיע כשהציגה נתונים רשמיים של רשות המיפוי בממשלתית

בית המשפט המחוזי קבע, כי ימנה מודד מומחה מטעמו, לבדיקת שטח רפאל לצרכי תשלום ארנונה. ביום חמישי התקיים דיון בבית המשפט המחוזי, בנושא דרישת עיריית קרית ים לתשלום מס אמת, מרפאל. העיריה הצליחה להפתיע את הנהלת רפאל כשהציגה בפני בית המשפט, נתונים רשמיים וחסויים של רשות המיפוי הממשלתית, לפיהם  השטח הבנוי ברפאל הוא לפחות כפול מזה עליו הצהירה הנהלת המפעל בפני בית המשפט. כזכור, רפאל התנגדה למינוי מודד מוסכם בשל שיקולי ביטחון. הנתונים הרשמיים שהציגה עיריית קרית ים בבית המשפט הביכו את הנהלת רפאל, שהתבררה כמי של דווחה אמת לבית המשפט. 

 בעקבות התעקשותה של עיריית קרית ים, שהדיווח שנמסר מרפאל אינו דיווח אמת, הצליחה העירייה להשיג בימים האחרונים, נתונים חסויים מעודכנים רשמיים וממוסמכים ממרכז מיפוי ישראל, הנחשב לגוף הממשלתי הרשמי העוסק בצילומי אוויר לצורך מדידות ממשלתיות שונות. מנתונים אלה התברר, כי בסך הכל יש בתחומי המפעל משרדים בני מספר קומות, אולמות אירועים, מרכזי מבקרים, מבני תעשיה, בתי מלאכה ומחסנים רבים וכן בניה תת קרקעית ענפה. על הפי ניתוח זהיר של הנתונים, מגיע סך כל השטח הבנוי בתחומי המפעל לסדר גודל כפול מזה שחברת רפאל דיווחה לבית המשפט ולעירייה. בין הנתונים שנמסרו, לא נלקחה בחשבון הבניה התת קרקעית במקום. וגם היא מחויבת בארנונה.

לאור הנתונים שהוצגו, טען בא כוח העירייה, עו"ד אבי גולדהמר, שדיווחי רפאל לבית המשפט אינם אמת ותבע לאפשר לאלתר מדידת אמת של הבניה במפעל, בידי מודד מוסכם לצורך חישוב מס אמת, שעל המפעל לשלם לעיריית קרית ים.

סגן נשיא בית המשפט, השופט רון סקול קיבל את הצעתו של עו"ד גולדהמר למנות מודד מומחה מטעם בית המשפט, שיקבע מה השטח האמיתי לחיוב ולבקש מהנהלת רפאל הסברים להפרשים הקיצוניים בין הנתונים.

אודות אבירם פישר

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *