בלע כדור וכמעט נחנק

תושב הקריות הגיע לקופת חולים כללית בחשש שכדור שבלע נתקע בגרונו. בדיקה של מומחה אף אוזן וגרון הראתה שהאיש מפתחת תגובה אלרגית קשה, הוא טופל וניצל

תושב הקריות ניצל הודות לטיפול מציל חיים. למחלקת אף אוזן וגרון בקרית בריאות זבולון של הכללית. האיש (74) שהגיע מטופל בבתו, התלונן על קושי בבליעה וחשש, שאולי כדור שבלע יום קודם לכן, נתקע בגרונו.

מנהלת הסיעוד המחלקה נעמה בן זקן ביצעה אומדן ראשוני ומצאה סימנים חיוניים תקינים, הנשימה הייתה יציבה, אך עם סטרידור קל, מצב שאינו מעורר דאגה, אך היא מיהרה להפנותו לטיפולו של מומחה.

האיש הגיע לד"ר ח'לאילה ג'ואד מומחה אף, אוזן וגרון במחלקה, שביצע בדיקה אנדוסקופית דחופה, בה נראתה בצקת ניכרת בבית הקול. עלה חשד שהוא מפתח תגובה אלרגית שעלולה להיות מסכנת חיים, בעיקר אם תתפתח חסימה של דרכי הנשימה.

למרבה המזל, בקרית בריאות זבולון יש מיון קהילתי ובו כל העזרים
הדרושים למתן טיפול בסטרואידים דרך הוריד, שהוא הטיפול הדחוף למניעת שוק אנפילקטי. האיש קיבל את העירוי בליווי השגחה נשימתית וטופל על ידי צוות המיון הקהילתי, ד"ר סמדר אקרמן ומנהל הסיעוד במיון תאופיק דבאח. בהמשך, הועבר באמבולנס לבית החולים שם אושפז מספר ימים להמשך טיפול ומעקב.

בבית החולים ציין הצוות כי הצלת חייו של המטופל בעקבות תגובה אלרגית קשה, התאפשרה בזכות השילוב של צוות מיומן במחלקת אף אוזן וגרון שלרשותו ציוד מתקדם לבדיקות אנדוסקופיות, יחד עם התשתית למתן טיפול מציל חיים כפי שיש במיון הקהילתי בקריה הרפואית בזבולון. תודות לכך, פינויו באמבולנס היה כבר לאחר שמצבו יוצב והוא יצא מכלל סכנה מידית. לאחר ששוחרר מבית החולים שב למחלקה בזבולון להודות לצוות ולהמשך טיפול ומעקב.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *