ספרייה נפלה על בן שבע בחיפה

ילד בן שבע מחיפה הגיע אל בית החולים רמב"ם במצב קשה, לאחר שספרייה נפלה עליו בבית הספר. בית החולים: "הילד מטופל בחדר הלם, מוגדר במצב קשה, מורדם ומונשם"

ילד בן שבע נפצע קשה לאחר שנפגע מספריה, שנפלה עליו בבית הספר היסודי הבונים בחיפה. הוא פונה במצב קשה לבית החולים רמב"ם בחיפה. משטרת חיפה פתחה בחקירת המקרה.

מונשם ומורדם
צילום: איחוד הצלה

היום (רביעי) אחרי השעה שתיים בצהריים, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על ילד שנפצע מחפץ כבד, ככל הידוע ספריה, שנפל עליו במוסד חינוכי בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים רמב"ם ילד בן 7 במצב קשה עם חבלת ראש, כשהוא מחוסר הכרה. הוא מטופל בחדר הלם, מונשם ומורדם במצב קשה.

פראמדיק מד"א, איל הלפמן, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו ילד שסובל מפציעות ומחוסר הכרה. הילדים ששהו בכיתה הוצאו, והענקנו לו טיפול רפואי במקום שכלל מתן תרופות וסיוע נשימתי. העברנו אותו תוך המשך טיפול רפואי לניידת טיפול נמרץ של מד"א, ופינינו אותו לחדר הטראומה בבית החולים רמב"ם כשהוא במצב קשה וסובל מחבלת ראש".

דורון שפיר, פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע רפואי ראשוני מסר: "יחד עם חובשים נוספים שהגיעו ראשונים למקום הענקנו לילד טיפול רפואי ראשוני. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבו מוגדר קשה וכשהוא סובל מפגיעה בראשו".

החובש משה אדלר, מיחידת האופנועים של איחוד הצלה, מסר כי עקב אופי האירוע הוזעקו למקום גם צוותי חוס"ן, היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה.

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה: "הילד מטופל בחדר הלם. מוגדר בשלב זה קשה, מונשם ומורדם. נעדכן אחרי שיבוצעו הדמיות".

אחר הצהריים נשלח מכתב להורי הילדים מהשירות הפסיכולוגי חינוכי של עיריית חיפה שנוגע לאירוע שהתרחש בצהרון של בית הספר. "אירוע מסוג זה הוא יוצא דופן ומעורר תחושות חרדה וחוסר בטחון ברמות שונות אצל כל אחד" נאמר במכתב. צוות של פסיכולוגים מהשירות החינוכי העירוני הגיע לבית הספר וערך שיחות עם התלמידים והצוות החינוכי. ההורים נקראים לשים לב לשינויים בהתנהגות הילדים ובמידת הצורך ליצור קשר עם הצוות הפסיכולוגי.

מעיריית חיפה נמסר "היום ארעה תאונה בצהרון בית הספר, במהלכה נפצע אחד התלמידים. נסיבות האירוע מצויים בבדיקה. עם קבלת הידיעה, הגיעו לבית הספר אנשי השירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה שקיימו שיחות בכל הכיתות עם הילדים ובעלי התפקידים בבית הספר וימשיכו ללוות את המשפחה ,הילדים וצוותי בית הספר ככל שיידרש. כמו כן הוציא השירות הפסיכולוגי מכתב להורי תלמידי בית הספר המנחה אותם כיצד לנהוג עם הילדים בבתים. במקביל מלווים נציגי העירייה ומנהלת בית הספר את משפחת התלמיד והצוות החינוכי ועומדים לרשותם לכל הסיוע הנדרש בבית החולים ובבית הספר".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *