בעלי אוניה שעגנה בחיפה ישלמו 145 אלף שקלים קנס על זיהום

בעקבות חקירה פלילית של המשרד להגנת הסביבה: בית המשפט המחוזי הטיל קנס בסך 145 אלף שקלים על בעלי אוניה שעגנה בנמל חיפה בשל ליקויים בכלי השיט, המהווים עדות לזיהום ים

בית משפט בחיפה הרשיע במסגרת הסדר טיעון בעלים של אוניה שעגנה בנמל הקישון, וקבע כי עליה לשלם קנס בסך של 145 אלף שקלים, בגין ליקויים חמורים שנמצאו בספר השמן של האוניה, המהווים עדות לזיהום ים. הקנסות יופקדו בקרן למניעת זיהום מי ים.

טפטופי שמן מהמנוע הראשי בחדר מכונה של האוניה
צילום: ניר לוינסקי, המשרד להגנת הסביבה

במסגרת הסדר הטיעון, הודו הנאשמים בעובדות בכתב האישום כפי שהתגלו בחקירה פלילית שפתחה היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה. החקירה נפתחה לאחר שב-17 בדצמבר 2018 התגלו על-ידי מפקחי המשרד להגנת הסביבה ורשות הספנות והנמלים, אי סדרים חמורים ברישומי ספר השמן של האוניה, שעגנה ברציף הקישון. אי סדרים בספר השמן וליקויים בחדר מכונות של כלי שיט, מהווים עדות לכך שמכלי השייט הוזרמו שפכים או נוזלים אחרים שזיהמו את הים.

בתביעה שהגיש המשרד להגנת הסביבה, הטיל בית המשפט על הנאשמים קנס בסך 115 אלף שקלים, בתוספת התחייבות כספית להימנע מביצוע העבירה בסך 230 אלף שקלים למשך שנתיים. על רב החובל ועל המכונאי הראשי הוטל קנס בסך 15 אלף שקלים כל אחד, בתוספת התחייבות בסך 30 אלף שקלים להימנע מביצוע העבירה למשך שנתיים.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *