"בעלי חיים אינם שקופים וגם להם צריך לדאוג"

ארגון תשע נשמות, באמצעות פעילות מקומיות עומד לצעוק את צעקת בעלי החיים, במצעד שיתקיים בשבוע הבא במושבה הגרמנית. "מצב בעלי החיים בעיר חיפה מחפיר ומוזנח"

ביום חמישי הבא (31.10.19) יצא לדרך מצעד בעלי החיים בחיפה. לאור הזנחת נושא בעלי החיים בעיר חיפה, החליט ארגון תשע נשמות, באמצעות הפעילות אילנה לייבסקי, חברת המועצה הילה לאופר ועליזה ברקן, לארגן מצעד למען בעלי החיים בעיר, מתוך מטרה לעורר מודעות ולבקש מעיריית חיפה לקחת אחריות ולפעול בנושא.

לטענת הפעילות, אין כמות מספקת של עיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב, מה שהביא לאוכלוסיית החתולים לצאת משליטה בחיפה. "בעיר מסתובבים חתולים רעבים, רזים וחולים. גורים נולדים לחיי אומללות ומוות מהיר. כבר לא ניתן להכיל את כל הסבל הזה, והפעילים קורסים תחת הנטל הכספי הפיזי והנפשי, בהיעדר תמיכה עירונית ראויה", אומרות הפעילות. "גם מצב הכלבים לא טוב. כאשר יש כלב במצוקה, אין כוח אדם מקצועי שילכוד אותו ואין אכיפה כנגד התעללות והזנחה של הכלבים והחתולים. דרושה התייחסות רצינית של העיריה לשיפור המצב, לאור המצוקה הגדולה".

המצב מחפיר. בואו לצעוק את צעקתם
צילום: פריפיק

באמצעות המצעד מבקש ארגון תשע נשמות מעיריית חיפה, לבנות תוכנית רב שנתית רחבה לעיקור חתולי הרחוב. "אנו מבקשים מרפאה גדולה עם צוות תומך, לטיפול בבעלי החיים הפצועים והחולים, ובצמוד אליה חתוליה ראויה לשיקום של חתולי הרחוב שזקוקים להשגחה לאחר הטיפול, ומתקן השגחה לכלבים. אנו מבקשים מהעירייה להרחיב את הכלבייה ולהקים יחידה למניעת הזנחה והפקרה של בעלי חיים, ולהכשיר לוכדים מקצועיים. בעלי חיים אינם שקופים וגם להם צריך לדאוג. אנחנו יוצאים כדי להשמיע את קולם של חסרי הישע".

המצעד יתקיים ביום חמישי הבא 31 באוקטובר, בשעה 20:00. התכנסות במושבה הגרמנית, רחוב בן גוריון 1 (פינת רחוב הגפן), כולם מוזמנים להצטרף.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. יופי של ארוע
    נגיע!
    הגיע הזמן לשנות היחס לבעלי החיים בחיפה ובמיוחד לחתולי הרחוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *