בעקבות התערבות מקומי: אליאן תלמד בכיתה א'

אתמול פרסמנו את דבריה של בתאל גיוס מקרית אתא, שבתה אובחנה לאחרונה על הרצף האוטיסטי, אך לא נמצא לה מקום בכיתה תקשורתית. בעקבות התערבותנו, נמצא מקום בקרית ביאליק

אתמול פורסמה ידיעה על בת השבע, שאובחנה במהלך הקיץ האחרון כמי שנמצאת על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה, שלא נמצא לה מקום בכיתה תקשורתית. אמה איימה, כי לא תשלח את הילדה לכיתה א'. בעקבות התערבות meko-me, הוחלט להכניסה לכיתה מלאה בקרית ביאליק ולתגבר את אנשי הצוות.

לפני כחודשיים המליצה ועדת השמה לגיוס לאבחן את בתה ולאחר האבחון, נקבע כי היא על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה. "כשהיא הייתה בגן היא הוגדרה עם עיכוב התפתחותי ולא היה נחוץ לנו למהר לבצע את האבחון, כי בגן היה מענה לכל הצרכים שלה, אך לאחר הוועדה, הומלץ שאליאן תלמד בכיתת תקשורת בבית ספר רגיל ולכן ביצענו את האבחון הקיץ, כדי שהיא תוכל לקבל את ההמלצה הזו של ועדת ההשמה", סיפרה גיוס והוסיפה, כי מאז שקיבלה את האבחון היא מנסה למצוא מסגרת שתתאים לבתה ותאפשר לה להתפתח ולממש את היכולות שלה. לפני כחודש גיוס פנתה למפקחת במשרד החינוך, שהבטיחה לה שתבדוק את הנושא ותחזור אליה, אך מאז היא לא קיבלה כל תשובה. לטענתה, לאחר שנחסמה על ידי המפקחת פנתה ללשכת מנהל המחוז סער הראל ושטחה בפני מזכירת המפקח את טענותיה לגבי כך שלא נפתחת כיתת תקשורת בקרית אתא. המזכירה הפנתה אותה שוב למפקחת ולאחר הסבר של גיוס, הבטיחה לה להעביר את הפרטים למפקחת, אך עדיין לא קיבלה כל מענה.

אתמול, אחרי שאתר meko-me פנה אל משרד החינוך, נוצר קשר עם גיוס. ""פתאום אחרי שהתקשורת התערבה, נמצא מקום לאליאן שלי בכיתת תקשורת בקרית ביאליק", אמרה בהתרגשות הבוקר, "עד כה נאמר לי שאין סיכוי שהיא תוכל ללמוד שם, כי הכיתה מלאה, עכשיו אמרו לי שמכניסים אותה מעל התקן, ולכן יתגברו את הכיתה בצוות נוסף, מבחינתי זה ניצחון לכל הצדדים, אני מאושרת בשביל הבת שלי". 

ממשרד החינוך הגיעה התגובה רק לאחר השיחה עם גיוס, ובה נמסר: "התלמידה שובצה בבית ספר בקרית ביאליק, בהתאם לבקשת האם".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *