בקשה לעלייה חריגה בארנונה בקרית ביאליק

עיריית קרית ביאליק הגישה בקשה להעלאת ארנונה חריגה למפעלים מזהמים ולבתי עסק בשטח קריון

עיריית קרית ביאליק הגישה בקשה למשרד הפנים להעלאת ארנונה חריגה, מעבר לצו הארנונה המחוייב על ידי משרד הפנים, למפעלים מזהמים שנמצאים בשטח הרשות ולעסקים בשטח מרכז הקניות הקריון.

בהודעה שפורסמה היום מטעם איגוד לשכות המסחר, נטען כי בשנה הבאה, 2020, יעלה מס הארנונה בשיעור של 2.58 אחוז. אך שורה ארוכה של רשויות מקומיות פנו למשרד הפנים בבקשה לאשר העלאה חריגה של עד עשרה אחוז בנוסף למס הארנונה שמחוייב על ידי משרד הפנים.

פשוט עצוב. יעקב בוחבוט
צילום: דורון גולן

בין הרשויות שמבקשות העלאת ארנונה חריגה נמצאת גם עיריית קרית ביאליק. העירייה אכן הגישה בקשה להעלאה חריגה של ארנונה אך לשני סוגים של עסקים: למפעלים מזהמים שנמצאים בתחום השיפוט של הרשות ולעסקים בשטח הקריון. "היקף הפעילות של עסקים בקריון גדול יותר מהיקף העסקים של מכולת ברחוב קרן היסוד", מסבירים בעירייה, "וזו דרך לנסות להקטין את הפערים בין העסקים".

מניסיון העבר נראה שמשרד הפנים יאשר לעירייה העלאה חריגה במס הארנונה אך לא ידוע בשלב זה בכמה אחוזים מדובר. חבר המועצה יעקב בוחבוט פרסם היום סרטון בו הוא מביע את מחאתו לצעד להעלאת הארנונה. "זה פשוט עצוב שמבקשים להעלות מיסים בקרית ביאליק, אפשר לחשוב שהעסקים בקרית ביאליק זה משהו מוצלח, הרי חצי מהעסקים בביאליק במצב על הפנים והחצי השני עומד להיות כזה", אמר בוחבוט.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. מה עצוב?
    מזהמים שישלמו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *