בשם הרומנטיקה – מחוות קטנות וגדולות ( בשיתוף לאומי )

הרומנטיקה היא בעיני רבים התבלין שהופך את החיים משגרתיים וחסרי עניין למרתקים ומהנים. המחוות הרומנטיות נועדו לאפשר לזוגות לנסות ולתת ביטוי פיזי לרגשות העזים אותם הם חשים. לאורך ההיסטוריה, התפרסמו מספר מחוות רומנטיות גדולות, ונותרו סמל לאהבה חסרת שנים. במאמר זה נסקור חלק מהמחוות הללו, ונציע עוד מחוות שכל אחד יכול לעשות עבור בן או בת הזוג.

ויתור על המלוכה עבור בת הזוג

אדוארד השמיני היה מלך בריטניה המיועד. הוא הוכשר מגיל צעיר לתפקיד, ואופיו עוצב בקפידה כך שיוכל לבצע את התפקיד כהלכה. הוא הפך לדובר מחונן מול קהל, ולאדם בעל השכלה נרחבת. למרות שעתידו היה נראה ידוע וברור, הכול השתנה כאשר הוא פגש את וויליס סימפסון, אמריקאית אשר התגרשה מבעלה, ויצר עמה מערכת יחסים אוהבת. הכנסייה האנגליקנית, בה חברים בני בית המלוכה, לא ראתה את השידוך בעין יפה, ולא נתנה אישור דתי לאדוארד לשאת לאישה את סימפסון. יועציו של הנסיך הציעו לו פשוט לא להתחתן, ולהמשיך לחיות עם סימפסון ללא חופה וקידושין, אך אדוארד לא היה מוכן לשמוע על כך. במחווה רומנטית שאין כדוגמתה, הוא החליט שאהבתו והרצון של להתחתן עם סימפסון גוברים על הרצון לממש את ייעודו ולהפוך למלך בריטניה, וכך ויתר על הכתר לטובת אחיו הצעיר, ג'ורג' השישי.

בניית הטאג' מאהל

אחת המחוות הרומנטיות הידועות והגרנדיוזיות ביותר, היא בנייתו של הטאג' מאהל בהודו על ידי הקיסר שאה ג'אהן, ראש האימפריה המונגולית במאה ה-17 ששלטה גם על תת היבשת ההודית. השאה, אשר בינו לבין אשתו ארג'ומנד באנו בגום הייתה מערכת יחסים אוהבת במיוחד, רצה לקיים את צוואתה בה ביקשה ממנו להנציח את האהבה העזה שהייתה ביניהם, ולתת לה ביטוי פיזי שיישאר לנצח. לכן, הוא החל בהקמתו של מבנה עצום, המתפרס על פני 700 דונם, שישמש כאחוזת קבר לאשתו. לצורך הקמתו של הטאג' מאהל הוא הזמין והוביל אבנים מכל רחבי האימפריה המונגולית, מאזורים מרוחקים כמו אפגניסטן, טיבט ועוד. לאחר שמת השאה, גופתו הועברה לנוח במבנה לצד אשתו האהובה. היום, המבנה הוא אחת מהאטרקציות הידועות ביותר בהודו, וביטוי לאהבה נצחית, אשר נמשכת גם לאחר המוות.   

מחוות רומנטיות שמגשימות חלום

האהבה אינה מוגבלת לבעלי ממון או למעמדות עליונים. כל זוג, לא משנה עד כמה הוא עשיר יכול לחוש אהבה ייחודית ונדירה, אשר בוערת בעוצמה בלב. לעיתים, יש רצון להביא את הרגש לידי ביטוי פיזי, ולהגשים עבור בן או בת הזוג חלום ישן. מחוות מסוג זה כוללות לעיתים קרובות רכישה של כלי רכב חדש ונוצץ עבור הבעל, יציאה לטיול משותף מסביב לעולם, או שיפוץ מחדש של חלקים מבית המגורים, כך שהחיים המשותפים שלכם יהיו נוחים ומהנים יותר. גם אם כרגע אין די כסף נזיל עבור המחווה שחשבתם עליה, ניתן לשקול לקחת הלוואות לכל מטרה ללקוחות כל הבנקים*, שיאפשרו לכם לממש את החלום. חשוב לחשוב היטב לפני לקיחת ההלוואה, ולעשות זאת באופן אחראי ולאחר שבדקתם שתוכלו לעמוד במועדי ההחזרים. עם כל הצורך לבטא אהבה, אל תסתכנו בשקיעה לחובות.

מחוות רומנטיות קטנות ועדינות

אם אין לכם את הסכומים הנדרשים למחווה הגדולה שתמיד חלמתם לעשות, תוכלו בהחלט להסתפק במחוות רומנטיות קטנות אך בעלות משמעות עמוקה. אפילו פרחים אשר מוענקים באופן מתוזמן וברגע הנכון יכולים להיות מחווה רומנטית מרגשת, שאומרת לבן או בת הזוג שלכם שאכפת לכם ממנו, שאתם חושבים עליו, ושכמו הפרחים, עצם קיומו מוסיף ריח וצבע לחייכם.

*כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *