"גיבורה על ספרנית"

חברי סיעת הירוקים בחיפה החליטו לפרגן לספרנית שהתבקשה להזיז דגל גאווה שהניחה על שולחנה בנווה שאנן. היום הם הגיעו לספרייה, עם דגלונים ודיברו עם אנשים

חברי סיעת הירוקים בחיפה הגיעו לספרייה כדי להביע סולידריות, ישבו עם דגל הקהילה הגאה ובעיקר דיברו עם אנשים. חברי הסיעה עשו זאת, בעקבות בקשתה של ראש העיר עינת קליש מספרנית, להוריד דגל גוואה שהציבה בשולחנה.

" לפני ארבע שנים הזדעזעה כל המדינה מהרצח של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים", אמר יו"ר הסיעה אביהו האן. "מאז, ספרנית אחת, בנווה שאנן, שמה על שולחנה האישי דגלון קטנטן בצבעי הגאווה, וזה לא הפריע לאיש, ואם מישהו עיקם את אפו, אז היה לו אף עקום, כמו שאמר מנחם בגין ז"ל. אבל אז הגיעה קליש וראתה בדגלון קטן על שולחן אישי 'טעם לפגם' וגיבתה את הבקשה להוריד אותו. גיבורה על ספרנית.
תחת המשמרת שלי זה לא היה קורה. מעניין איך קליש מסבירה לעצמה שלתלות דגל גאווה ענק על בניין העירייה זה מתקדם וליברלי, אבל ביטוי אישי, לא מתריס, של ספרנית הוא פסול. האם זה בגלל שזה בנווה שאנן?".

לדברי האן, חיפה היא עיר ליברלית ופלורליסטית, והוא רואה את ההתפתחויות האחרונות בחומרה רבה. "באנו היום, כל חברי המועצה מהירוקים, להראות סולידריות עם הספרנית, בדיוק בדרך החיפאית, המכילה של חיה ותן לחיות. ישבנו בספריה עם הדגל, קראנו קצת, דיברנו עם התושבים וגם בחור חרדי שהתעניין בנו, הסכים עם דעתנו. ואהבת לרעך כמוך גם אם לא חושב כמוך", אמר האן.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *