גלגל החיים

איך הפכה ילדה עם עודף משקל שסבלה מאכילה רגשית , דימוי עצמי נמוך, חרם והצקות למאמנת כושר ותזונה?

ליטל פרגן, בת 26, מקריית ביאליק סיפרה לנו על התהליך שעברה בחיים, אותו תהליך שהביא אותה לפתח שיטת תזונה וכושר שתגרום לנשים שלה לרדת עשרה קילוגרמים בחודש. ליטל הפכה  מילדה שסבלה מעודף משקל  ודימוי עצמי נמוך, ילדה שעברה חרם בעקבות המראה החיצוני שלה לאישה חדורת מוטיבציה וכיום היא מגדירה את עצמה כאישה שלמה ומאושרת שהפכה את התהליך האישי שלה לעסק.

ליטל מספרת על ילדותה:" הייתי ילדה שמנה, סבלתי מדימוי גוף נמוך ולא פעם עברתי חרם והצקות מילדים בעקבות המראה החיצוני שלי. הביטחון העצמי שלי היה מרוסק מה שהוביל אותי במהלך השנים לפתח הרגל של אכילה רגשית".

לדבריה כל חייה נאבקה במשקל ובמראה חיצוני שלא אהבה, עם השנים פיתחה מנגנון של אכילה רגשית ולשיא המשקל שלה הגיעה בצבא כאשר שקלה  96 ק"ג. "הייתי במשקל נורא גבוה  לפני סכרת, דלקת חריפה במערכת הקיבה ואסטמה. הייתי ילדה בת 20 שלא יכולה לעלות מדרגות, אכלתי ג'אנק, עישנתי , כל מה שלא בריא נכנס לי לגוף. סבלתי  מאכילה רגשית לאורך השנים וגם אם הייתי מרזה לתקופות היה מדובר בתקופות קצרות מאד שלאחריהן הייתה מעלה את הכל בחזרה. אחרי דיאטה רצחנית הכל עולה".

לקראת שחרורה מהצבא, בגיל 20 הבינה שהיא חייבת לעבור שינוי כדי להרגיש טוב וגם להיראות טוב:" הבנתי שזה לא יכול להימשך והחלטתי שאני חייבת לעשות שינוי אם אני רוצה לשפר את איכות החיים שלי. זה הגיע פשוט ממקום שלא יכולתי להסתכל על עצמי יותר שקלתי 96 קילו, מאד גדולה, הייתי לפני שחרור מהצבא ונגעלתי מעצמי".

ליטל לפני ואחריי

לדבריה היא החליטה לנסות משהו שטרם ניסתה בעבר:" הפעם החלטתי שאני מפסיקה עם הדיאטות ועושה תהליך עם עצמי ומה שיהיה יהיה בקצב שלי, החלטתי שאני אוכל את כל מה שאני רוצה פשוט בכמויות קטנות, התחלתי לעשות הליכות וכפיפות בטן בבית .היו ימים לא קלים ותקופה לא קלה. אבל תוך שנה וחודשיים עם האוכל הרגיל שלי ואימונים בסיסיים השלתי 36 ק"ג מהמשקל שלי. התחלתי להיראות טוב, ריבועים בבטן, חיטוב,  קיבלתי מלא מחמאות והדימוי העצמי שלי עלה בצורה מדהימה באמת הרגשתי טוב ושלמה עם עצמי. התחלתי לקבל פניות מחברות שראו את השינוי שלי  ורצו גם לעבור את השינוי הזה. השלב הבא היה להרחיב את הידע שלי , אז נרשמתי לוינגייט לקורס מאמנות ולמדתי תזונה. המשכתי לעבוד בעבודה היומית שלי במשרד והייתי מאמנת בחצר של אמא שלי אחה"צ, הייתה לי קבוצה של כמה עשרות מתאמנות וככה המשכתי לתקופה ארוכה".

בגיל 22 טסה ליטל לארה"ב לטיול אחרי צבא, במהלך הטיול שלה החליטה להישאר בקי ווסט, שם פגשה אחרי כמה חודשים את הוריקן "אירמה", הוריקן בדרגה הכי גבוהה שהייתה בארה"ב והשאיר אחריו הרס גדול. ליטל מספרת שעברה משבר גדול שהוביל להתקפי חרדה קשים וחזרה לארץ:" הייתי שבוע וחצי בבית ללא חשמל טלפון מים, אוכלת מקופסאות שימורים, ברחנו לאורלנדו, כמו רבים אחרים, בבית הזה הרגשתי שאני במסע הישרדות וחששתי לחיי, נפל לי האסימון שהחיים קצרים מדי ואין אופציה אחרת חוץ מלעשות את מה שאני אוהבת בחיים. אחרי שההוריקן עבר חוויתי תקופה לא קלה שהכניסה אותי לטראומה, חזרתי הבייתה עם מינוס קטן בבנק וחרדות גדולות חוויתי התקפי חרדה 3-5 התקפים ביום. זה הפריע לי ברמה התפקודית היומיומית. חזרתי לארץ שבר כלי."

תהליך השיקום לא היה קל עבורה, היא טיפלה בעצמה וחזרה לאמן בחצר של אמא שלה למרות הפחדים והחרדות. לאחר מכן היא השכירה סטודיו בקריות לפי שעה והמשיכה לאמן ולהתמודד. עם הזמן זה גדל והתעצם לסניף שעובד בכל שעות היום. היום אחרי שנתיים וחצי יש לה רשת על שמה שמונה ארבעה סניפים: עכו נהריה קריות חיפה.

ליטל מספרת שאת התהליך שהיא עברה היא פשוט מעבירה הלאה:" נשים עברו אצלי תהליך מעורר השראה. אני מנגישה לנשים שלא אוהבות כושר את האימונים בעצם, אני גורמת לנשים להבין למה הן נתקעות או עולות במשקל, במהלך הסדנה לומדים את השיטה שלי Lpower Fitness  להתמודדות עם אכילה רגשית, הן מנצחות את עצמן והופכות את החיים שלהן מקצה לקצה".

האוקטובר האחרון היא טסה ללמד בניו יורק ומיאמי והתוכניות שלה הן לעזור לנשים בכל מקום להרגיש טוב יותר עם עצמן.

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *