בלעדי: בזכות התערבות meko-me, אושרו הכנסות דגלי פריסה בגמר גביע

אוהדי בני יהודה ומכבי נתניה שיגיעו לסמי עופר, לגמר גביע, נתקלו בבעיה, לאחר ששירותי הכבאות לא אישור להם דגלי פריסה. בזכות פניית האתר, הדגלים אושרו

ביום רביעי יתקיים גמר גביע באצטדיון סמי עופר והתרגשות גדולה. מדובר במעמד שלא מגיעים אליו כל יום, ועדיין, אבל מה שחוו אוהדי בני יהודה ומכבי נתניה, לא נתן להם מרגוע.

לטענת אוהדי שתי הקבוצות, למרות שיש בידיהם את כל האישורים שצריך לקבל מיועץ הבטיחות, כיבוי אש לא אישרו להם את הכנסת דגלי הפריסה.

יו"ר ארגון האוהדים של בני יהודה כפיר עמר אמר: "יש תקנים של ההתאחדות, משטרה וכיבוי אש ועל זה צריך להביא יועץ בטיחות, שמקשר בין כל הגורמים ועובד מול האוהדים, אומר להם מה לעשות. אנחנו עובדים עם אותו יועץ בטיחות שהיה איתנו בחצי גמר גביע באצטדיון טדי, אותו יועץ בטיחות של אוהדי מכבי חיפה ואותו יועץ של אוהדי בית"ר ירושלים ומכבי נתניה. עבדנו לפי התקנים, דגל הפריסה עלה מעל 20 אלף שקלים, התכוננו טוב מאוד, עשינו כל מה שצריך ובשבוע שעבר קיבלנו טלפון מיועץ הבטיחות שאמר, שכבאות חיפה החליטו לשנות את התקנים ושאנחנו צריכים שדגל הפריסה יהיה מבד תקני של חומר מעכב בערה, תקן שלא היה קודם לכן".

יהיו דגלי פריסה
צילום באדיבות בני יהודה

לטענת עמר, בדרך כלל מכינים את הבד לדגל ואז מרססים חומר מעכב בערה וכעת, כדי לעמוד בתקנים הנדרשים, הם צריכים להזמין מחו"ל, כי בד כזה לא קיים בארץ, מה שייקח כחודשיים. "במילים אחרות, בשביל להתכונן לגמר היינו צריכים להתכונן עוד לפני שידענו שנהיה בגמר, למרות שבמשחקים אחרים וקבוצות אחרות, לא היה תקן כזה".

עוד טען עמר, כי יועץ הבטיחות בעצמו ניסה ליצור קשר עם כבאות חיפה ורק אחרי שבועיים חזרו אליו בהודעה עם התקן החדש.

"זה הולך להרוס חגיגה של אלפים", אמר עמר, "עיר שלמה כמו נתניה, עיר שלמה כמו תל אביב. הדגל לא עלה אלף או אלפיים, אוהדים נתנו מכיסם. היום פנינו למועדון והם בהלם. יש כל כך הרבה עבודה, עוד שלושה ימים הגמר ואין לנו זמן להתעסק בזה, בתקן הקיים, עמדנו בדרישות, הם הכניסו תקן שלא קיים בכלל, בהפתעה, אפילו במכבי חיפה עושים ריסוס".

יועץ הבטיחות של האוהדים יהודה יטח מסר בתגובה: "במשחקי מכבי חיפה אישרו דגלי פריסה לפי תקן של ריסוס, כמו בכל המגרשים בארץ, אבל הם הערימו תנאים שאי אפשר לעמוד בהם".

דובר מחוז חוף של שירותי הכבאות מחוז אורי צ'ובוטרו מסר בתגובה: "אני לא מכיר את המקרה הספציפי הזה, אבל מצרף מיד לעיונך את ההנחיה הרשמית שהוצאה מטעם נציבות הכבאות הארצית לעניין דגלי פריסה. בהנחה והם עומדים בנדרש, לא אמורה להיות בעיה. לא נראה לי שמישהו שינה את חוקי הפורמט ברגע האחרון. יש הנחיות מחייבות וזה לכולם. אנחנו פועלים בהתאם לרגולציה החלה על הכלל".

עם פניית אתר meko-me לדוברות ניצבות שירותי הכבאות נמסרה התגובה: "הדגל יאושר, מחר בשמונה בבוקר תקבלו הודעה רשמית".

ממועדון בני יהודה נמסר בתגובה: "יש לנו שיתוף פעולה מלא עם כל ארגוני האוהדים ונעזור להם בכל מה שהם צריכים".

ממכבי נתניה נמסר בתגובה: "אנחנו לומדים את הפרטים".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "הכל בהתאם לכללים הידועים לשני מחנות האוהדים. רק מה שיאושר יכנס. ההתאחדות דואגת לתפאורה שתהיה בהתחלה בשיתוף אוהדים על הדשא".

אודות מרסל אפרת כהן

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *