דף הבית / חדשות חיפה קריות / דואגים לכלבים גם ביום העצמאות

דואגים לכלבים גם ביום העצמאות

עיריית חיפה יצאה בפרסום שיעזור להרגיע את הכלבים בשעה שזיקוקי יום העצמאות ירעישו בשמיים

בזמן שכולנו יוצאים לבלות בחגיגות העצמאות המלוות במפגני זיקוקים מרהיבים ומרעישים, נותרים הכלבים מאחור, כאשר רעש הזיקוקים גורם להם לבהלה רבה ועלול אף לסכן אותם. חלקם אף בורחים מבתיהם, ובעליהם נאלצים לבלות את ימי החג בחיפושים קדחתניים אחריהם.

"מדי שנה אוספים צוותי השירות הווטרינרי עשרות כלבים מבוהלים, שבורחים בעקבות מפגני הזיקוקים והמולת החגיגות ביום העצמאות", אמר היום הווטרינר העירוני ד"ר יאיר וייס. "לא כולם מוצאים דרכם חזרה הביתה. הכלבים החרדים מגיבים באופן אינסטינקטיבי לשמיעת הזיקוקים, בורחים מבעליהם ומתחילים לרוץ, כשהם חשופים לסכנות דריסה, ולאחר זמן מה, כאשר הם נרגעים, הם לא יודעים היכן הם נמצאים".

אז איך עושים את זה? ראשית, תבדקו באיזו שעה צפוי מפגן הזיקוקים. במידה ואתם מוצאים עצמכם עם הכלב בסביבת זיקוקים או רעשים קיצוניים, שבו לידו, הרגיעו אותו בליטופים ובדיבור רך ופנקו אותו במשהו טעים לאכול, במטרה לקשר את החוויה הלא נעימה שכלבכם עובר, עם דברים חיוביים.

במידה והכלב בכל זאת ברח, צרו קשר עם הכלבייה העירונית, פעולה שתחסוך מכם כמה שעות של חיפושים. כדי לחסוך את הצער והתסכול מהכלב האובד ומהבעלים המחפש אחריו, פשוט אל תוציאו את הכלב מהבית. אם אתם משאירים אותו בחצר, דאגו ששער החצר סגור ושהכלב קשור היטב ושאין לו אפשרות בריחה. כשאתם יוצאים לאירוע שיהיה בו מפגן זיקוקים, השאירו את הכלב סגור בבית, אך דאגו להשאיר פתחי יציאה אפשריים עבורו, כדי למנוע ממנו לברוח. רצוי לסגור את הכלב בחדר אחד בבית כדי להקנות לו ביטחון מרבי. השאירו את הטלוויזיה או הרדיו פתוחים כדי שיגברו על רעש הזיקוקים.

אודות אבירם פישר

אולי יעניין אותך גם?

טקס הסרת הלוט על שלט לזכרו של הפילוסוף אבו נאצר אל- פאראבי

טקס אריסטוקרטי התקיים הבוקר בוואדי ניסנאס בחיפה לרגל הנצחת הפילוסוף אבו נאצר אל- פאראבי בניצוחו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.