דיאנה פול קרפ:"פחדתי שלא אוכל לחזור להופיע על הבמה"

קריירה מוסיקלית בת 30 שנה עמדה בסימן שאלה לאחר שהזמרת דיאנה פולי קרפ, תושבת קרית מוצקין, החלה לחוש כאב טורדני במיתרי הקול. בזכות רופאת אא"ג שזיהתה פוליפ שצמח בגרונה, הזמרת נותחה בהקדם ולאחרונה חזרה להופיע על הבמות


דיאנה פולי קרפ (47), תושבת קרית מוצקין סבלה למעלה מחודשיים היא מצרידות מעיקה ושינויים בקולה. לדבריה, היא הרגישה שמשהו תקוע אצלה בגרון, מפריע לה בעבודתה ומונע ממנה לשיר כראוי. "ניסיתי לטפל בבעיה ללא הצלחה אצל המורה לפיתוח קול והיו גם כאלה שאמרו לי שזה בגלל שינויי מזג האוויר. במשך זמן רב לא מצאתי פתרון וחשתי תסכול רב". מספרת הזמרת.

פולי קרפ, הגיעה אל מרפאתה של ד"ר לימור בנימיני-בן יעיש, מומחית אף אוזן גרון במכבי שירותי בריאות בחיפה הרופאה שגם מנתחת ראש צוואר בעלת התמחות בהפרעות קול ובליעה, הצליחה לזהות ולטפל בזמן בפוליפ שהתגלה במיתרי הקול של פולי קרפ, שהיאזמרת למעלה מ-30 שנה ובכך הצילה את הקריירה שלה.

בבדיקה שנערכה לפולי קרפ על ידי ד"ר בנימיני-בן יעיש הוכנס סיב אופטי גמיש דרך האף להסתכלות על הגרון. מבדיקה זו עלה כי במיתר הקול השמאלי קיים ממצא שפיר מעוגל אשר מפריע לסגירה של מיתרי הקול, וכך פוגע באיכות הקול וגורם לכאב. בזכות הזיהוי המוקדם, פולי קרפ המשיכה עם הרופאה לביצוע ניתוח להסרת הנגע בבית החולים רמב"ם בחיפה. אילולא הזיהוי המוקדם, הפציעה במיתרי הקול עלולה הייתה להחמיר משמעותית ואף לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בקולה של הזמרת הותיקה. 

דיאנה פולי קרופ וד"ר בנימיני בן יעיש
צילום: מכבי

פולי קרפ היא זמרת וסולנית בלהקת "עיניים שחורות" אשר מופיעה בחתונות למעלה משלושה עשורים ומתפרנסת מיכולותיה הווקאליות. לאחר התקופה הקשה שעברה היא משתפת, "היום כשאני כבר אחרי התהליך, אני יכולה לומר שבאמת חששתי שלעולם לא אוכל לחזור להופיע. ביטלתי לתקופה את כל ההופעות שלי כי פשוט לא הייתי מסוגלת לשיר. אין ספק שהזמן שיחק תפקיד מרכזי ואם ד"ר בנימיני-בן יעיש לא הייתה מזהה מוקדם את הבעיה כנראה שכבר הייתי מפסיקה להשתמש בקול שלי".

היא מוסיפה, "כל הזמן הזה רצה לי המחשבה בראש שזה 'הלחם' שלי, זה החיים שלי מגיל חמש, מה אעשה לפרנסתי? רק בזכות הניתוח חזרתי למוטב ואפילו עם קול טוב יותר משזכרתי.  אחרי הניתוח הגעתי לטונים הגבוהים בשירה שכבר שכחתי שהיו לי בעבר. אני רוצה לברך את ד"ר בנימיני בן-יעיש לכבוד יום הרופא על המקצועיות שלה, ולספר שהאכפתיות שהיא גילתה כלפיי גרמו לי להרגיש מאוד קרובה אליה. אני פשוט אוהבת אותה"


בהמשך לסיפורה של דיאנה, ד"ר בנימיני-בן יעיש מדגישה כי צרידות אינה בעיה שיש להקל בה ראש, "צרידות היא סימן שאסור להתעלם ממנו. ברגע שנמשך מעל שבועיים חייבים להיבדק. במקרים מסוימים הצרידות אף מהווה דגל אזהרה למחלות מסוכנות".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

גל הרמן

גל הרמן השם החם של עולם הקידום הדיגיטלי ממשיך להפתיע ובדרך לכבוש את עולם הכדורגל

הוא כבש את עולם הפרסום הדיגיטלי בסערה כאשר הקים את חברת TGMEDIA לבניית אתרים, קידום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *