"תחזירו את הכסף לתושבים"

תאגיד המים של קרית מוצקין סיים את שנת הכספים ברווח של כארבעה מיליון שקלים. ציקי אבישר: "להחזיר כסף לתושבים"

תאגיד המים העירוני בקרית מוצקין פלגי מוצקין, סיים את שנת הכספים 2018 ברווח של יותר מארבעה מיליון שקלים זו השנה השנייה ברציפות, כך עולה מדו"ח רווח והפסד של התאגיד כפי שהגיע לידי "מקומי". יו"ר האופוזיציה ציקי אבישר, מבקש להחזיר כסף לתושבים.

פלגי מוצקין בע"מ הוקמה לפני כעשר שנים מכוח חוק תאגידי המים שקבע, כי על כל רשות עירונית להקים תאגיד מים, אשר יטפל בכל נושאי המים והביוב, לרבות אספקת מים, פינוי שפכים, אחזקה ופיתוח תשתיות מים וביוב וכדומה.

על פי דו"ח רווח והפסד של פלגי מוצקין עולה כי שנת 2018 הסתיימה ברווח, לאחר ניכוי כל ההוצאות, של  ארבעה מיליון ו-200 אלף שקלים. גורם המעורה ביחסים שבין התאגיד לעיריית קרית מוצקין טוען כי התאגיד פנה לעירייה בשאלה מה לעשות עם הרווח העודף והאם יש מטרות כלשהן שהעירייה מעוניינת לבצע בכסף שהתאגיד יכול להעביר לרשותה. אותו גורם יודע לספר כי העירייה טרם הגיבה להצעת התאגיד. עוד עולה כי הכנסות פלגי מוצקין משירותי מים וביוב עומדים על 29 מיליון שקלים. עלויות המשכורות בתאגיד הגיעו למעט יותר ממיליון שקלים.

יו"ר האופוזיציה העירונית ויו"ר רוח חדשה במוצקין, ציקי אבישר, טוען כי את הכסף העודף יש להחזיר לרשות תושבי העיר. על פי הצעתו של אבישר, חלוקה של הכסף לפי בתי האב בעיר, מראה כי כל בית אב יכול ליהנות מהחזר כספי של יותר ממאתיים שקלים. לדבריו ניתן לגלם נחזר זה על ידי הפקדה ישירות לחשבון הבנק של התושבים או בתהליך של זיכוי מול חשבונות המים.

מתאגיד פלגי מוצקין נמסר: "תאגידי המים והביוב בכלל ותאגיד פלגי מוצקין בע"מ הוקמו לפי חוק תאגידי המים והביוב 2001. פעילות התאגיד לפי החוק נבחנת על ידי רשות המים שהיא המהסדר והמפקח על הפעילות מתוקף החוק הנ"ל. בין השאר בהתאם לחוק הותקנו תקנות ואמות מידה לגבי שירות, אופן פעילות וסוגיות הנדסיות. התאגיד אכן סיים את שנת 2018 ברווח לפי הדוחו"ת הכספיים שפורסמו באתר התאגיד וברשות המים, זאת בשל יעילותו ומקצועיותו, לפי מדדי התפעול שנקבעו על ידי רשות המים. התאגיד משקיע בהתאם לחוק והכללים בעיקר בשיקום, שידרוג, ותשתיות המים והביוב, בהתאם לצורך ובהתאם לתכנית ההשקעות המאושרת מראש". לא נמסרה כל התייחסות לאפשרות זיכוי התושבים.

להחזיר את הכסף. ציקי אבישר
צילום: דורון גולן

בעקבות כך מסר אבישר: "התגובה של תאגיד המים פלגי מוצקין בלתי מקצועית ושייכת לעידן הישן, שבו דובר התאגיד מוציא הודעה סתמית, שלא אומרת כלום לתושבים ומתחמקת משאלת הארבעה מיליון שקלים: האם הכסף יוחזר לתושבים ואם לא, אז לאן צורי מתכוון לקחת אותו? זו השנה השנייה שהתאגיד מסיים ברווח. זו השנה השנייה שהרווח הזה לא בא לידי ביטוי בחשבון של התושב. אם לתאגיד אין משימות מתוכננות שמצריכות את מיליוני השקלים האלה, כל תגובה שאינה 'נחזיר את הכסף שאיננו זקוקים לו' חוטא למטרת הקמת תאגיד המים ולתפקידו של ראש העיר".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *