ד"ר ביזנס / להתקדם ולא להישבר

מדמיינים עולם ללא סטארבקס?

ד"ר יואל סולם
צילום: רפי זוהר

אני לא יודע אם מדובר בקפה הכי טוב בעולם, על זה אפשר תמיד להתווכח, אבל אין ספק שזוהי רשת בתי הקפה הגדולה בעולם ומעבר לכך, המותג החזק ביותר בענף הקפה.

נסו לדמיין נסיעה שלכם לחו"ל, מבלי לבקר בסניף של הרשת, או יותר מכך להעלות סטורי באינסטגרם בעת שהותכם בסניף. בעולם השיווק אנו יודעים להצביע על כך שהרשת הצליחה לספק ללקוחות שלה תועלת פסיכולוגית, הם נעזרים במותג, מתוך ידיעה שאחרים שעוקבים אחריהם יפרגנו להם על תמונה כזו.

השאלה הנשאלת היא האם אתם מסוגלים לדמיין עולם שבו אין את רשת סטארבקס. תנו לי לספר לכם סיפור קטן, ממנו תוכלו ללמוד לא מעט על עולם העסקים. הווארד שולץ, הבעלים של הרשת, סורב על ידי הבנקים 242 פעמים, לפני שזכה לקבל את הכסף, לו היה זקוק בכדי לפתוח את העסק.

מהסיפור המדהים הזה אנו יכולים ללמוד, שהתמדה היא אחד הדברים החשובים ביותר להצלחה, אם אתם באמת מאמינים במשהו, אל תתנו לאף אחד לגרום לכם לוותר על החלום! מהרגע שיש לכם החלטה, פשוט תעשו הכל כדי שהרעיון שלכם יצא אל הפועל, אין ספק שיהיו רגעים קשים ומכשולים שינסו לגרום לכם לוותר, אבל במידה ואתם באמת מאמינים, אתם חייבים להתקדם ולא להישבר, כך תשיגו את ההצלחה העסקית!

הכותב הוא ד"ר למנהל עסקים, מרצה בכנסים בין לאומיים. בעל חברת "יאיא – ייעוץ וליווי למצוינות עסקית" ומחברם של חמישה ספרים בנושאי ניהול ויזמות.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

קניות ברשת: איך תעשו את זה נכון

אין ספק שהישראלים גילו את הרכישות ברשת, בעיקר מאתרים מרחבי הגלובוס. מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *