"האירוע המדיר נשים מלהשתתף בו, מהווה הפרה חמורה"

עו"ד ענת פרטוש, מי שהוצבה כמספר שבע בסיעתה של ראש העירייה, שלחה היום מכתב ליועצת המשפטית של העירייה, בו היא קוראת להורות לגורמים הרלוונטיים לחדול מהדרת נשים במופע המתוכנן בסוף החודש, בחסות העירייה

מספר שבע בסיעת ראש העירייה עינת קליש, עו"ד ענת פרטוש, שלחה מכתב ליועצת המשפטי של העירייה בנוגע להדרת נשים באירוע שיתקיים בחסות העירייה, לקראת הימים הנוראיים.

עו"ד פרטוש שלחה את המכתב ליועצת המשפטית עו"ד ימית קליין, לאחר שהבחין בפרסום במגזין התרבות של העירייה, על פיו עיריית חיפה נותנת חסות ולכאורה אף סבסוד, למופע קומזיץ התרוממות וכיסופין של מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמיץ, המתוכנן להתקיים במרכז הקונגרסים לקראת סוף החודש.

גרם לצער ועוגמת נפש. פרסום האירוע המדיר
צילום: עיריית חיפה

"בפרסומים המזמינים את הציבור לאירוע, מצויין ב'רחל בתך הקטנה', כי המופע מיועד לגברים", כתבה עו"ד פרטוש. "בטוחני כי השירות המשפטי של העיר חיפה, ער להוראות כל דין האוסרות על הדרת מגדרים או מגזרים שלמים באוכלוסייה באירועים המופקים על ידי או בחסות רשות מרשויות המדינה והעיר חיפה אינה יוצאת דופן בהקשר זה".

עו"ד פרטוש ציינה עוד במכתבה, את הבשורה שיצאה מבית המשפט המחוזי בנצרת, אתמול (יום שני), בה הוחלט שאירוע הכופה הפרדה בין נשים לגברים הוא מנוגד לחוק ולכן בר ביטול. "האירוע דידן, המדיר נשים מלהשתתף בו, מהווה כשלעצמו הפרה חמורה אף יותר של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, ועל כל פנים הוא בוודאי נטול זכות קיום אם הוא מתקיים בהפקת, חסות או סבסוד העיר חיפה, שצלמה התרבותי חשוב לי ולך. כתושבת חיפה, אינני רוצה להיות שותפה במישרין או בעקיפין ואף לא בשתיקה, בהדרת נשים או כל פלח אחר באוכלוסייה".

עו"ד פרטוש ציינה במכתבה, כי הפנייה נעשתה לאחר שפנתה אליה תושבת חיפה דתיה, שטענה כי הדרתה מהאירוע גורמת לה לצער ולעוגמת נפש.

"אני פועלת מטעם עצמי, אין לי קשר לשדולה הנשית"", ביקשה עו"ד פרטוש להבהיר, "יש לי מכרות דתיות ורק זו הדרך שבה נודע לי, לא ידעתי על זה לפני כן. זה לא עניין פוליטי, זה עניין משפטי טהור".

עו"ד פרטוש כתבה לעו"ד קליין, כי היא קוראת לה להורות לגורמים הרלוונטיים בעיריית חיפה, המעורבים במישרין או בעקיפין בקיום המופע, לחדול לאלתר מהדרת נשים במופע זה, או כל מופע אחר בעל זיקה לעירייה. עוד מסרה עו"ד פרטוש כי לא קיבלה כל תגובה מהעירייה, אבל היא יודעת כי הנושא בטיפול.

עד שעה זו לא נמסרה כל תגובה מעיריית חיפה.

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *